Wpis z mikrobloga

@saldatoreafilo: nie, nie powinien. Na warsztacie takie rysunki się po prostu zwraca i ktoś prosi klienta o uzupełnienie dokumentacji, bo jest niepełna. Wyobaź sobie, że gość chce żeby ten stożek miał 4,35 mm. Powodzenia w mierzeniu linijką i "skalowaniu". Jeśli tego wymaga ten doktor to powinno mu się sprzedać plaskacza za uczenie głupich nawyków.
@ossj: jeśli chce wyliczenia z tego łuku o promieniu 10, to powinien podać współrzędne tego środka tego promienia. Tak to każdy może sobie ten środek przyjąc gdzie chce. Ten przykład jest #!$%@?. Poszukaj czy nie ma jakiegoś "dodatku" do książki, bo często jest dodana taka karteczka z błędami, które popełnił autor i być może tam były poprawione te przykłady.
@ossj: Technicznie rysunek jest dobry imo, na tokarce CNC jak najbardziej do wykonania, przejść na wspł. biegunowe i jazda. Co do Twojego problemu to masz rację, nie da się tego wyliczyć.
@dosjaa: Nie bardzo rozumiem co do tego ma przejście na współrzędne biegunowe i wykonanie tego na Nich ;o a rysunek to kształt detalu wykonywanego nożem kształtowym, mam za zadanie wykonać proejkt noża wykonujący taki detal :P
@ossj: W kodzie G na obrabiarce spokojnie sobie przetoczysz ten detal z rysunku wraz z poprawnymi wymiarami, jak dla mnie to możesz sobie te wartości zaokrąglić bo przecież i tak będzie tu potrzebny dojazd narzędzia. Jak już się uprzesz to przerysuj sobie ten rysunek, przedłuż tą krzywą o pochyleniu 30° i zatocz okrąg z drugiej strony, punkt przecięcia i sznurek/linijka w ruch.