Wpis z mikrobloga

@TwigTechnology: Że też ktoś kombinuje z dętkami w czasach, gdy już mało kto jeździ na dętkach (mleczko króluje). Ale ktoś zaraz powie, że nie każdy się ściga i nie potrzebuje super mleczka. No ale to wtedy po co mu ultralekka dętka? Dużo ciekawszą opcją jest już dętka dwukomorowa - mały balon przy obręczy, który pompuje się do wysokiego ciśnienia dając dobre trzymanie opony na obręczy i zapobiega snejkom i duży
  • Odpowiedz
@nunczaqo: z tego co piszą to wytrzymałość porównywalna z dętką. Ciekawe o tyle, że różnice wagi w systemach bezdętkowych (u mnie -200g na koło) łatwo wyczuć, więc taka dętka powinna też sporo roboty zrobić.

@AnsuzSowilo: zdecydowanie tylko ostro wkręceni w mtb jeżdżą na bezdętkach, cywile raczej nie słyszeli nawet.
  • Odpowiedz
@uysy: Ano jeżdżo, ale oni mają letkie koła, to im to pewnie robi mniejszą robotę ;)

@nunczaqo: też szukałem :) W jakimś sklepie w rajchu były, ale nie wiedzą kiedy dostawa. Jakoś pewnie niedługo się pojawią, skoro wszyscy press release dostali.
  • Odpowiedz
@TwigTechnology: Te dętki są właśnie dla tubelessowców do plecaka/spodenek. Jeżeli ktoś jeździ w miarę poważnie po górach (Mazovia to nie góry), to prędzej czy później przejdzie na mleko. Niskie ciśnienie ma ogromne zalety w terenie. A zawsze można oszczędzić te ~100 gram na backup w razie super-snejka albo innych przygód.
  • Odpowiedz
@TwigTechnology: @AnsuzSowilo: Ta dętka jest lżejsza niż jakikolwiek tubelessowy zestaw. Nawet w Ghetto na zwykłych trudno było by zejść do takiej masy, a jakiekolwiek dedykowane TNT, TR czy inne chujemuje są przynajmniej 100g cięższe od zwykłej zwijki nie licząc mleczka.
  • Odpowiedz
@dran2: Ludzie jeżdżą na zwykłych zwijkach z mleczkiem :) Pytanie jak z przebijalnością takiej dętki. Mleczko małą dziurkę zalepi, dętka nie. Duże rozcięcie zabije i mleczko i dętkę. IMO przewaga po stronie mleczka.
  • Odpowiedz
Ludzie jeżdżą na zwykłych zwijkach z mleczkiem :)


@AnsuzSowilo: Wiem, ghetto, sam tak jeżdżę. Ale ciągle masz masę mleczka, dla 29 zalecane ze 100g, opaski, wentyle. Tubelessy wcale nie są tak lekkie jak się potocznie uważa.
  • Odpowiedz
@dran2: Dedykowane obręcze i zamiast opasek masz taśmy, które "nic nie ważą" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wentyle masz tak czy siak. Przy zrobieniu tego z głową masz pojedynek waga mleczka vs waga dętki.
  • Odpowiedz