Wpis z mikrobloga

Ankieta bzdurna. Wszystko zalezy od tego co w nim piszesz.


@Trytka: Ja bym to ujął inaczej. Wszystko zależy od języka w jakim piszesz. Jeśli w języku wyższego poziomu, to C jest niskiego, ale jeśli w niższego to C jest wysokiego.
@informatyk15000k: Nie do konca sie zgodze. Assembler wiadomo nawet pisanie aplikacjii to jest jednak niski poziom. Ale C ma juz wystarczajacy poziom abstrakcji do nazwania go wysokim w niektorych zadaniach.

W C mozesz pisac tak samo jak w kazdym innym jezyku, oczywiscie jak sobie napiszesz/znajdziesz biblioteki ktore zakryja ci to co uwazasz za "niskiego poziomu".

Wszystko to jest kwestia umowna, dlatego ankieta jest bez sensu.
Ale C ma juz wystarczajacy poziom abstrakcji do nazwania go wysokim w niektorych zadaniach.


@Trytka: Dlatego zaznaczyłem "wysokiego" :-). Chodzi mi o to, że jednak większość ludzi programuje w językach wyższego poziomu i dlatego odruchowo nazywają C językiem niskiego poziomu.
@calydzienkucam

C does not include some features found in newer, more modern high-level languages, including object orientation and garbage collection.

Libraries are often written in C because C compilers generate efficient object code; programmers then create interfaces to the library so that the routines can be used from higher-level languages like Java, Perl, and Python.

C has also been widely used to implement end-user applications, but much of that development has shifted