Wpis z mikrobloga

@nnogi: mi z gui został tylko firefox, klient torrent i odtwarzacz muzyki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale niedługo sie przesiadam na jakies mopidy czy cos, moze nawet rtorrent sobie skonfiguruje i juz sam firefox zostanie
@janoosh: Jeśli przeglądarkę można obsługiwać tylko przy pomocy klawiatury, to dla mnie jest OK. Dlatego Firefoxa nie wyobrażam sobie bez vimperatora/pentadactyla, ale od siebie szczerze polecę mało znane qutebrowser. Jasne - strony wyświetlane w webkicie są czasem dość "specyficzne", ale za to ta moc... Odpalenie filmu z youtube'a osadzonego na dowolnej stronie, na porządnym odtwarzaczu (mpv) przy pomocy jednego klawisza - bezcenne. :)
@RARvolt: a ncurses to nie jest interfejs graficzny jako tako ? (chociaz terminalowy)

*ncurses (..) It is a toolkit for developing "GUI-like" application software

i te typy "tylko konsola" uzywaja czesto softu pisanego pod ncurses xD no dla mnie to jest hipsteriada w #!$%@? bo równie dobrze taki gośc mógłby użyć czegoś napisanego pod monitory wieksze niz 320x240 i być 1000x bardziej wydajnym

Co w konsoli jest graficznego oprócz kroju
@KwadratowyPomidor: nie chcę się z Tobą kłócić bo każdy może mieć swoją interpretację GUI. Uważam że GUI powinno ułatwiać pracę - po to są tworzone takie narzędzia jak np. Zenmap, GUI dla nmapa. Oczywiście wygodniej się z niego korzysta, czasem szybciej, ale nie zawsze wydajniej. Według mnie potęga konsoli leży w skryptach, skrótach i aliasach, które mogą mocno zautomatyzować wykonywaną pracę i przez to uczynić ją wydajniejszą. Sam jakiś czas temu
Według mnie potęga konsoli leży w skryptach, skrótach i aliasach, które mogą mocno zautomatyzować wykonywaną pracę i przez to uczynić ją wydajniejszą.


@RARvolt: OCZYWIŚCIE ŻE TAK SAM UZYWAM. ale tu gośc mówi że edytor w terminalu daje wieksza wydajność co jest gówno prawdą
Ta... z tym, ze w terminalu czesto osiagniesz szybciej efekt niz wyklikasz w gui. No ale ty bys szybszego pracownika #!$%@? na zbity pysk :D

Zakladaj interes stary!


@TypowyNerd: za #!$%@? EDYTOR TEKSTOWY JAK vim emacs czy cokolwiek nie bedzie szybsze niż gui. terminal OCZYWIŚCIE POMAGA SAM UŻYWAM

jak oglądniesz historie commitow pliku? ja klikam prawym git>history. tyle. a w terminalu to #!$%@? litanie. to tylko przyklad jeden z tysiecy.
@KwadratowyPomidor: Mylisz GUI z TUI Mireczku.
P.S.


@pulse: @aazmath: Ja osobiście używam i3wm na jednym z laptopów, bardzo przypadł mi do gustu, ale nie do wszystkiego się nadaje. Trzeba pamiętać, że jest bardzo prosty, więc niektóre czynności trzeba manualnie konfigurować, co jest barierą dla wielu użytkowników, nie każdy lubi się w to bawić.
@KwadratowyPomidor: Sprawne poslugiwanie sie VI/VIM sprawia, ze jest szybciej niz w GUI.

Przyklad, masz podmienic kilka setek tych samych wyrazen w pliku konfiguracyjnym (taki przyklad ofc) w VIM to 2 sekundy. Podajesz co na co i enter.

Nie twierdze, ze soft z GUI nie posiada takiej funkcjonalnosci, ale musisz ja wywolac i nastepnie dopiero wpisac wejscie, podac wyjscie.

Interaktywnosc to badziew. Dodatkowo #!$%@? zasoby i czesto nie dorasta do piet wydajnosci
Mylisz GUI z TUI Mireczku.


@exile: niby masz racje ale chyba nie czytałeś wiki

TUI is a retronym that was coined sometime after the invention of graphical user interfaces, to distinguish a text-based interface that processes events from command-line interfaces

An advanced TUI may, like GUIs, use the entire screen area and accept mouse input.


TUI to takie ułomne GUI po prostu. jak nie możesz używać GUI to masz TUI. różnica
@KwadratowyPomidor: Sprawne poslugiwanie sie VI/VIM sprawia, ze jest szybciej niz w GUI.


@TypowyNerd: oj tak nei posraj sie

Przyklad, masz podmienic kilka setek tych samych wyrazen w pliku konfiguracyjnym (taki przyklad ofc) w VIM to 2 sekundy. Podajesz co na co i enter.


każde IDE ma regexp i replace all........................

ale musisz ja wywolac i nastepnie dopiero wpisac wejscie, podac wyjscie. Interaktywnosc to badziew.


sorry a jak to robisz w