Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie przetoczyło się wiele negatywnych opinii z oceną pracy moderacji na Wykopie, więc jestem Wam winna kilka słów wyjaśnienia.

Jako osoba odpowiedzialna za moderację wielokrotnie uczulałam moich współpracowników, że nie powinni być sędziami we własnej sprawie. Teraz gdy sprawa dotyczyła mnie bezpośrednio nie udało mi się zachować odpowiedniego dystansu.

Nie wstydzę się swoich zdjęć ani komentarzy, które powstały na długo przed tym jak zaczęłam pracować w Wykopie. Wiem, że niektórych te treści mogą drażnić, ale przeszłości nie zmienię.

W całym tym zdarzeniu największym moim błędem było to, że okazałam się sędzią we własnej sprawie i za to muszę Was przeprosić. Nie powinno mieć to miejsca. Przepraszam.

Myślę, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest odsunięcie się w cień i pozostawienie moderacji innym osobom.

Zdradzę Wam, że w najbliższym czasie Michał przedstawi pomysł na nowy system moderacji, który w zamyśle opierał się będzie głównie na przejrzystej liście powodów zgłoszeń, widocznej i dobrze uzasadnionej decyzji moderatora, a także większej współpracy moderatorów w kontrowersyjnych sytuacjach.

Mam nadzieję, że te najbliższe zmiany doprowadzą do tego, że będziemy mogli skupić się na ciekawych znaleziskach, a nie na aferach.

#oswiadczenie
  • 478
Nie wstydzę się swoich zdjęć ani komentarzy, które powstały na długo przed tym jak zaczęłam pracować w Wykopie. Wiem, że niektórych te treści mogą drażnić, ale przeszłości nie zmienię.


@Elfik32: nie wstydzisz się? To po co banowałaś? #wat

Myślę, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest odsunięcie się w cień i pozostawienie moderacji innym osobom.


@Elfik32: 3 dni myślenia i nareszcie jakieś wnioski! Brawo!
@Elfik32:

PS. Uważam podobnie jak niektórzy, że ta cała sytuacja nie powinna być powodem odejścia od moderowania. Myślę, że jeśli nawet był to błąd ze strony moderatorki, to ona dzięki niemu w przyszłości może jeszcze lepiej podchodzić do swojej pracy. Także @Elfik32: wracaj, nie przejmuj się gimbazą i bądź dalej. Bierz się w garść i do roboty. I masz rację, że nie masz się co wstydzić przeszłości. Powodzenia!
@Elfik32 Na jakiej podstawie mam wierzyć, że rezygnujesz z funkcji moderatorki skoro admini kłamią? Ktoś wyżej dodał cytat, z którego wynika ze to ponoć nie ty rozdawałaś niesłuszne bany. To jak to jest?

Myślę, że użytkownikom należą się wyjaśnienia, jaką funkcję teraz będziesz sprawować na Wykopie no bo chyba firma nie będzie trzymać bezfunkcyjnego pracownika?

Czy aby nie będzie tak, że będziesz moderować pod innym nickiem (nowym lub zapożyczonym od innego moderatora)?