Wpis z mikrobloga

@Paszko_Rymbaba: Mnie najbardziej niszczą argumentami o "nieznikaniu" budynków za horyzontem. Goście robią debilne filmiki, które mają potwierdzać ich teorię, a naprawdę całość wygląda tak:

Miejsce: Jezioro Ontario, Kanada/USA. Przebieg: Płaskoziemcy obliczają sobie do jakiej wysokości budynki w Toronto powinny być zakryte przez krzywiznę Ziemi przy odległości 50km (co WAŻNE obliczenia są dla poziomu jeziora!). Udają się na odległość 50km. Ustawiają się na wzgórzu (lol xd), zdecydowanie wyżej niż punkt, dla którego
@Matt_888: to ja się podzielę moją przygodą związaną z teorią płaskiej Ziemi (ewentualnie niebocentryzmu ( ͡º ͜ʖ͡º))

Parę tygodni temu miałem dłuższą pogawędkę z człowiekiem, który wierzył te teorie. Chociaż może bardziej adekwatne byłoby powiedzieć, że wierzył, że to co nam mówią to nieprawda - cokolwiek by to nie było. Wszystko, co negowało oficjalną wersję (ponownie - cokolwiek by to nie było) na pewno nie było
@Gumaa: Widziałem filmy na YT, w których autorzy twierdzili, że samolot lecący zgodnie z obrotem Ziemi powinien o wiele wolniej pokonać ten sam dystans co samolot lecący w kierunku przeciwnym do obrotu Ziemi (bo przecież cel podróży przybliżałby się do niego xD). Nie dzieje się tak więc Ziemia jest płaska xDD Goście kompletnie nie ogarniają tego, że atmosfera i wszystko co w niej się znajduje obraca się razem z Ziemią :D
@Matt_888: nawet jeżeli to nie rzekomy a prawdziwy inżynier, to kompletnie nic nie znaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam jestem na studiach inżynierskich i naprawdę można się zdziwić kto na niby dosyć trudne kierunki uczęszcza. Mogę jedynie zgadywać, że to co on mógł studiować jest na jeszcze niższym poziomie niż wiele kierunków w Polszy. Nie bez powodu stereotyp głupiego amerykanina jest powszechnie stosowany.

Na filmiku tylko potwierdzenie