Wpis z mikrobloga

Wie ktoś kiedy przestaną być ważne papierowe, miesięczne, kwartalne bilety? Ma to związek z zajebistą reformą ŚKUP.

Kiedyś:
-kupuję bilet kwartalny
-podpisuję go
-#!$%@? na CAŁE 3 MIESIĄCE

Teraz/bliska przyszłość:
-#!$%@? muje, rejsetracje, doładowania, bilet na 90 DNI (przypominam, że miesiące nie mają idealnie 30 dni), kaucje

Cały system kosztował podobno 200 mln PLN (czyli jakieś 100 wypasionych autobusów)

edit: trzeba będzie to #!$%@? za każdym razem odbijać?

#katowice #slask #pytanie #januszedotacji #transport
Pobierz tytanos - Wie ktoś kiedy przestaną być ważne papierowe, miesięczne, kwartalne bilety?...
źródło: comment_4J78520TOBJkunU7Qne3a6a4YpHs4fe9.jpg
  • 26
@tytanos:

Wadą papierowych jest to że:
- nie można wszędzie kupić
- nie można płacić za nie kartą
- jak zniszczy ci sie bądź zgubisz to nie masz już biletu.

-#!$%@? na CAŁE 3 MIESIĄCE


Problem jest taki że te papierowe nie były na całe trzy miesiące chyba że ktoś był taki bogady wdająć 1 dnia ponad 300 zł ale wiele ludzi już lata temu mówili żeby wprowadzili bilety 30 dniowe/90
@oficer-prowadzacy: co Ty #!$%@?? 90dniowy z limitem przejazdu jest tańszy w dodatku możesz zgarnąć rabat jakiś tam za czekin/czekałt 95% inwigilacji. Ilość przejazdów starczy na te 90 dni na podróż dwoma środkami do/z miejsca pracy/szkoły (4 dziennie) a przecież są dni wolne w kalendarzu, urlopy, czasami można podjechać z kimś albo autem, chyba, że masz 2 lub więcej przesiadki w jedną stronę to bym się zastanowił czy nie kupić sejola z
@MasterSoundBlaster:
I co? Działa? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@tytanos:
W sumie to kontrole są głównie w tramwajach i na kilku popularnych liniach autobusowych - na resztę KZK GOP ma praktycznie #!$%@?.
Przez cały okres liceum (jeździłem na liniach między centrum, a południem Katowic) miałem chyba tylko 5 kontroli.

o.....y - @MasterSoundBlaster: 
I co? Działa? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@tytanos: 
W sumie to k...
@tytanos: No spoko tylko że twoje argumenty są w sumie na niższym poziomie i jedynym plusem papierowego jest to że nie trzeba odbijać tyle reszta jest wszystko na minus.
@Oberiba: Tylko tu widzę niestety rozmówcy dochodzą do poziomu ameb skoro nawet nie wiedzą jakie ceny są tego i jak to funkcjonuje spuszczając się nad papierowym gównem.
Jakby nie trzeba było odbijać biletu miesięcznego, tego na określoną liczbę dni, a nie przejazdów, to spoko. Ja z karty ŚKUP zrezygnowałem po miesiącu używania. Dobrze, że w sumie miesięczny mi nie jest jakoś bardzo potrzebny.
To jest chore, sam mam kwartalny, ale widzę że ludzie odbijają także przy wyjściu.. jak dla mnie do kitu system!
@sylwke3100: > - nie można wszędzie kupić

- nie można płacić za nie kartą

- jak zniszczy ci sie bądź zgubisz to nie masz już biletu.


- można prawie wszędzie kupić chyba, że mieszkasz na zadupiu, ale większość ludzi jest w stanie kupić w ciągu 5 minut
- można płacić kartą w automatach w sklepach nie sprawdzałem, bo łatwiej mi jest gotówką
- ani razu biletu nie zniszczyłem i nie zgubiłem,
W tej sprawie powinniśmy się wzorować na Wrocławiu. Automaty z biletami na większości przystanków, w których zapłacisz gotówką albo kartą. W większości (o ile nie we wszystkich) tramwajach i autobusach automat z biletami, w których zapłacisz kartą. Legitymacja studencka może służyć jednocześnie za nośnik biletów okresowych no i co najważniejsze nie trzeba nic odbijać przy wejściu i wyjściu.
@kissmybattery: No ja tam we Wrocławiu tylko pół roku mieszkałem na przełomie 2012 i 2013 roku i bardziej z myślą o tym okresie pisałem :)

To, że automaty w tramwajach i autobusach są tylko na kartę jest raczej logiczne więc jak dla mnie spoko opcja, lepiej tak niż jakby miało w ogóle nie być albo jak w kzk gopie gdzie bilet w autobusie/tramwaju kupisz tylko u kierowcy i to w dodatku