Wpis z mikrobloga

@TypowyNerd: nie wiem, chyba nie, ja początkujący w tych sprawach
coś mi się udało postawić ale chyba nie do końca bo coś jest #!$%@?, gruba nie mogłem, zainstalowałem jakiś syslinux włączam tego archa a on jakiś dziwny, w /etc prawie nic nie ma, prawie nic nie działa ogólnie #!$%@?
@qweasdqweasd: Instalowales sam base prawda? :)

Skoro nie wiesz o LVM to pewnie, tutorial go nie zawieral ale dla pewnosci sprawdz. Wpisz "lsblk" masz gdziekolwiek "lvm" w kolumnie "TYPE"?

Arch to dystrybucja dla zaawansowanych uzytkownikow. Powinienes troche znac "swiat linuksa" aby sobie z nim poradzic.
@TypowyNerd: base i base-devel
z tego co pamiętam lsblk mi nie pisał o lvm, instaluje teraz jeszcze raz z troche lepszym ustawieniem partycji, może coś z tego będzie

ale to że instalowałem sam base to znaczy że nic nie będzie? tam naprawde prawie nic nie było, nawet dodać usera nie mogłem
@qweasdqweasd: base to absolutne minimum a base-devel to paczka z kompilatorami i innym balastem dla developerow. Reszte musisz doinstalowac sobie sam :)

Jak teraz znow stawiasz to zrob to poprawnie, z uzyciem flag LVM. Poczytaj na Arch Wiki jak dziwgnac temat logicznych woluminow. Przy tym partycja boot bedzie po za LVM a wewnatrz utworz osobno root i home, swap jest dzis zbedny chyba, ze masz mniej niz 4GB RAM.