Wpis z mikrobloga

Polecam "That Sugar Film" wszystkim, którzy myślą, że tyje się od jedzenia tłustych potraw.

Jeśli skręca Was na widok ociekającego tłuszczem kotleta, a jecie zdrowe musli, pijecie dużo soków, smoothie, słodzicie kawę brązowym cukrem robicie sobie krzywdę, jakbyście jedli rafinowany cukier prosto z torebki.

#zywienie #zywnosc #zdrowie #dieta
Max_Koluszky - Polecam "That Sugar Film" wszystkim, którzy myślą, że tyje się od jedz...
  • 41
  • Odpowiedz
  • 0
@Ch-jogromPL: Oczywiście, że nie wyrzuciłem go z diety. Jem biały chleb, pierogi, makarony i inne pierdoły. Nie pije jednak słodzonych oranżadek, ale też soków i nie łudzę się, że zamieniając bekon na musli robię coś dobrego dla swojego organizmu.

Odchudzać się nie muszę i nigdy tego nie robiłem bo mam BMI poniżej 20.
  • Odpowiedz
bo mam BMI poniżej 20.


@Max_Koluszky: wow i koles jeszcze jebnal text o bmi ( ͡° ͜ʖ ͡°) no gratuluje, widze ze probowalem prowadzic rozmowe z kims o zerowej wiedzy na temat odzywiania i pochodnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma sensu tego ciagnac
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: widze ze jestes tylko teoretykiem i naczytales sie, rodzice ci to powiedzieli, dzieci z podworka powiedzialy o tym ze cukier jest zly i to on powoduje otylosc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak wiec ziom jeszcze raz napisze, wklej swoja forme bo jestem w 100% przekonany ze jestes po porstu zwyklym teoretykiem, ktory jak wyzej napisalem naczytal sie i koniec bedzie do usranej smieci zostawal przy
  • Odpowiedz
  • 0
@Ch-jogromPL: Specjalnie je dla Ciebie policzyłem. Wiem, że wskaźnik BMI nie jest dobrą miarą. Np. kulturyści mają wysokie. Ale generalnie potrafi odsiać spaślaków od osób, które o siebie dbają.
  • Odpowiedz
  • 0
A ja jeszcze raz napiszę, że nie rozumiesz mnie i nie chcesz zrozumieć. Ja piszę o tym, że u ludzi zaszły ogromne zmiany w diecie, do której nie są przystosowani. Łyżka cukru nie zrobi nikomu krzywdy, nawet 10 dziennie, ale ludzie spożywają 40 i więcej łyżeczek cukru dziennie, 160 g cukru na dzień. Łatwo przyswajalnego pożywienia, który natychmiast trafia do krwioobiegu i powoduje zmiany w metabolizmie, które po latach obawiają się otyłością,
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: no a w jaki sposob mierzysz to 'zdrowie' ? bo chetnie bym sprawdzil czy jestem 'zdrowy', ja wlasnie po sylwetce miedzy innymi moge stwierdzic czy ktos jest w miare zdrowy (poziom bf np) oraz samopoczuciu, no i skupny sie na zwyklym januszu, nie jakims pro kulturyscie albo zawodowcach ktorzy wpomagaja sie jeszcze dodatkowo apteka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ch-jogromPL: Zdrowy, czyli nie-chory. Nie choruje i nic nie wskazuje na to, żeby to się zmieniło.

Nie jest otyły, nie ma nałogów, ma ciśnienie krwi w normie, dobre wyniki badania krwi, nic go nie boli, nie ma problemu ze snem i skupieniem itp. itd.

Ale nie myślę, że liczba cm w bicepsie to dobry wyznacznik zdrowia.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: tu mowie o poziomie tkanki tluszczowej bardziej, no to ja jestem wlasnie zdrowy + wygladam zajebiscie, a jem w PIIIIIZDĘĘĘ cukru (~400g), serio tego cukru mam tak w #!$%@? dużo, że ja #!$%@?ę, to czemu nie jestem otyłu ?? przeciez cukier powoduje otyłosc man, wtf w takim razie ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Ch-jogromPL: Ha! Kiedyś skończysz ćwiczyć, np. po 50-tce, a nawyki żywieniowe zostaną.

Wtedy wspomnij moje słowa klepiąc się po pokaźnym brzuchu, który rośnie prawie u każdego byłego sportowca.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: nie skoncze, bo po co ? a nawet jakbym nie mogl cwiczyc to wtedy uwzglednie moja kalorycznosc i obnize ja, co za tym idzie bede mogl nawet schudnac nic nie robiac, ja jestem naturalem wiec duzo rzeczy spowodowane przez apteke mnie po prostu ominie (na razie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ch-jogromPL: Wątpię. Na starość dużo trudniej się chudnie.

W całej Twojej argumentacji widzę jeden podstawowy błąd. Odnosisz swój przykład do całej populacji. Przerzucasz tony żelastwa jedząc przy tym dużo cukrów i wyciągasz z tego wniosek, że nikt od cukru nie utyje.

Ty ten cukier spalasz, a ogromna większość ludzi przerabia go w tłuszcz, jedząc go nawet dużo mniej niż Ty.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: no i dlatego musisz umiejetnie znac swoje realne zapotrzebowanie, wiekszej filozofii nie ma

nie ma zadnych bledow, wynik jest prosty, od cukrow prostych nie nie tyje ot tak bo cukier prosty, tyje sie od nadwyzki kcal, a z czego ta nadwyzka bedzie to generalnie jeden #!$%@?, mozesz utyc bardzo latwo od nadwyzki bialka nawet, rozumiesz juz na czym to wszystko teraz polega ? koles moze jesc sam cukier, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@Ch-jogromPL: Dokładnie o tym, co piszesz mówią w tym filmie. Facet przyjmował posiłki o tej samej liczbie kalorii, co wcześniej, tylko zawierała w sobie więcej cukrów i to nie tych z cukierków, tylki ze "zdrowych" soków, musli, i jogurtów. Reszta była bez zmian, nawet treningi.

A i tak zaczął tyć. PRZY TEJ SAMEJ LICZBIE KALORII. Rozumiesz?


To nie jest dzieło oszołoma. Wypowiadają się tam dietetycy
  • Odpowiedz