Wpis z mikrobloga

#ksiazki #czytajzwykopem #ksiazkiboners
To chyba moja ulubiona okładka i wydanie ever. Postawiłem obok telewizora i tak się prezentuje (ʘʘ)
Świetnie się czyta. Miałem wątpliwości ale od samego początku potrafi wciągnąć, ma to coś co m.in. Cylinder van Troffa, chce się przerzucać kartki i łykać treść w świetnie podanej formie.
Pobierz a.....a - #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazkiboners
To chyba moja ulubiona okładka i w...
źródło: comment_kNPucV9gGjnynHV9nGCyImU4Wo4lapjW.jpg
  • 13
@ryhu: ...to żart, prawda? W oryginale jest Shrike czyli właśnie Dzierzba i tylko takie tłumaczenie ma sens - autor nieprzypadkowo użył nazwy drapieżnego ptaka, który nabija swoje ofiary na kolce.

Ale nie, przyszedł genialny polski tłumacz i wygrzebał sobie z dupy nic nie znaczące słowo Chyżwar #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Jendrasss: Dla mnie to świat, w którym cała saga ma miejsce, postacie, zagadki itd. Styl pisania potrafi być momentami męczący, z tego co pamiętam to momentami łatwiej mi się czytało silmaliriona niż fragmenty triumfu endymiona. Ogólny koncept hegemoni, si jest świety, tak samo jak pax.

W hyperionia postacie są słabsze niż w endymionie, może to dla tego, że hyperion to powieść o kilku pielgrzymach, a endymion skupia się najpierw na 2