Wpis z mikrobloga

Ok, potrzebuje fachowej pomocy krok po kroku. Jako że nigdy tego nie robiłem, to potrzebuje pomocy z prawdopodobnie rozładowanym akumulatorem w samochodzie. Na desce przy próbie odpalenia ledwo się palą lampki i nawet żadnego dźwięku rozruchu. Nie działa też zdalne otwieranie drzwi. Jak sprawdzić czy to na pewno akumulator? Jeżeli on jest sprawcą, to co zrobić? Nie mam żadnego sprzętu więc chciałbym wiedzieć co potrzebuję. #motoryzacja #samochody
  • 11
Po dwóch trzech dniach nie powinien się wyładować. Tylko gdybyś zostawił włączone radio lub światła albo w przypadku zwarcia jakiegoś w instalacji.Możesz kupić miernik żeby w ogóle sprawdzić jaki jest poziom naładowania są też takie które wkładasz w gniazdo zapalniczki.
@p3sman: Pierwsza sprawa to naładuj akumulator. Potem sprawdź na nim napięcie. Jakie powinny być wartosci - masz podane. Jeżeli nie masz prostownika odpal od kogoś z przewodów i pojeździj trochę. Dla pewności odpal na innym akumulatorze jak masz taką możliwość. Powodzenia.
@csmrex: @L_u_k_as:
@grzegorzLHT: ładuję prostownikiem vorela już 12-tą godzinę, a akumulator zgodnie ze wskaźniekiem nie jest naładowany nawet w połowie. wydaje mi się za długo... Napięcie na aku w tym momencie wynosi 12,9V. Prąd ładowania prostownika to 4,2A więc przy aku 45Ah powinien być już naładowany. Jaka może być tego przyczyna?
@p3sman: Sprawdzałeś czy nie wysechł? poodkręcaj zawory i zobacz czy jest płyn. Jak ma sucho to dolewasz wody destylowanej. Jeżeli jest ok to podłącz do auta i sprawdź jak będzie działał.