Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
mam #!$%@? problem, a mianowicie wynajmuję mieszkanie bez umowy (będzie ze 4 lata) ostatnio przyszło mi wezwanie komornicze (znaczy się nie mi tylko na innego typa) żeby podać adres zamieszkania typa albo komornik #!$%@? się na kwadrat. Rozmawiałem z klientką której daję hajs (niby córka właścicielki), że to jest jej wuj i on ten adres podał jako korespondencyjny (#!$%@? jej wierzę) tym bardziej, że napisała żebym nikomu drzwi nie otwierał. I teraz pytanie co mam robić żeby komornik moich rzeczy nie zaiwanił z kwadratu. Nie wiem czy ja mam wywieść czy co zrobić ... HELP ME PLEASE
#wynajem #prawo #studentprawa #komornikstory #komornik
  • 22
  • Odpowiedz
@hiob86: na to na co masz kwity (faktury, paragon) to się nie bój. Inne może zająć i wtedy musisz pisać zażalenie. A najlepiej to drzyj mordę, że to nie ty jesteś dłużnikiem i tamten gość tu nie mieszka. A tak w ogóle to zadzwoń do komornika i powiedz jak jest - im też się nie chce robić zajęć, które za chwilę będą musieli uwalać. elozaur
  • Odpowiedz
rozmawiałem z prawnikiem i kazał iść do komora i mu to powiedzieć, tylko stwierdził, że jak będzie miał #!$%@? to i tak zajmie. Na wszystko ma f-vat na swoje nazwisko. #!$%@? mnie też wkręcanie córki właścicielki mieszkania. zastanawiam się nad zmianą lokum ....
  • Odpowiedz
@TheTrilla: no właśnie nie do końca. Jeżeli nie spisała z nim umowy to podpada pod ogólne warunki wynajmu, czyli tak naprawdę jeżeli ona by się chciała go pozbyć z mieszkania to musiałaby się nieźle namęczyć i czasu stracić.
@hiob86: Idź do komornika porozmawiaj, może coś się uda ustalić.
  • Odpowiedz
@hiob86: Jeżeli pytasz o to co może komornik to niestety nie wiem tutaj lepiej słuchaj się adwokata. Co do mieszkania, istnieje coś takiego jak ochrona lokatorów i jakieś ustawy do tego. W skrócie, obecnie bardzo ciężko kogoś usunąć z mieszkania jeżeli już raz tam wszedł.
  • Odpowiedz
@John112:
komornik czasem przyśle coś zwykłym albo pracownik zostawi coś w drzwiach, żeby właśnie dotrzeć do kogokolwiek. Nie wiem co wszyscy się tak upierają na te polecone (zwłaszcza że - jak już pisałem - nie wszystkie pisma od komornika są wysyłane poleconym).
  • Odpowiedz
@eaxene: Wiem, że zostawia się wezwania w drzwiach, bo sam to robie na codzień. Tylko ludzie mają w dupie skontaktowanie się z kancelarią i później lament, że komornik chce im na chatę wejść.
  • Odpowiedz
@hiob86: Jak miałeś wezwanie w drzwiach to skontaktuj się z kancelarią komornika, który zostawił wezwanie. Poinformuj komornika, że znalazłeś takie wezwanie w drzwiach, nie wiesz o co chodzi, mówisz co wiesz na temat dłużnika i jak nie mieszka to też to mówisz.
  • Odpowiedz