Wpis z mikrobloga

@wytrzzeszcz: I ja potwierdzam że intellijka, do tego jak nie chodzi o jave EE to jest w pełni darmowe Community Edition.
A tak to jak ktoś pisał, są licencje studenckie itd. (free)
+ Jak cebula mocno, to wtedy jest też opcja używania buildów EAP (testowe, wydawane co ~miesiąc, i każdy ma ważność do jakiegoś tam dnia - nie że 30 dni od instalacji, tylko twardo zakodowana data, wiec raz na miesiąc
  • Odpowiedz
@GotoFinal: community edition na początki spoko, enterprise rox tylko, że ostatnio podwyższyli cenę za licencje i to całkiem sporo (diametralnie rzekłbym) przez co większość firm programistycznych idzie do konkurencji
  • Odpowiedz
@Przepiorek: Podwyższyli? chodzi co o zmiane na roczne rozliczenia? Firmowych cen nie śledzę, ale tak to opłaca się bardziej, masz więcej aktualizacji, jak wypuszczą 2 duże aktualizacje w małym czasie to nie musisz płacić dodatkowych 100$ za upgrade, i jak przestaniesz płacić to dalej masz program, tylko że wersje sprzed 12 miesięcy od ostatniej wpłaty, tak jak byś nie zrobił upgrade. Mi się podoba. 1 rok tylko trochę drogo :D
  • Odpowiedz
@Przepiorek: Kupując upgrade na każdą aktualizacje wyszło by podobnie lub gorzej, no chyba że płacąc miesięcznie, wtedy jest drogo :D A tak to ~10 euro miesięcznie za intellijkę na 3 lata, lub ~17 za wszystkie programy, nie jest tak tragicznie, nie wiem jak u innych, ale w eclipse bym pisał znacznie wolniej, czyli się zwraca :D
  • Odpowiedz