Wpis z mikrobloga

#ztm #warszawa #podludzie

Zwróciłem dzisiaj w komunikacji miejskiej uwagę koleżce, który wszedł do zatłoczonego autobusu z plecakiem na plecach. Stanął obok mnie i obijał mnie tym plecakiem, więc zwróciłem mu kulturalnie uwagę, że mógłby go zdjąć na czas podróży. Odpowiedział mi tylko, żebym się #!$%@?ł. Sam jestem słoikiem, ale podstawowe zasady współżycia społecznego raczej mi obce nie są. Potem z patolem już nie rozmawiałem. Po co się kopać z koniem?

Zdejmujesz plecak w komunikacji miejskiej?

  • Tak 42.3% (393)
  • Nie 9.1% (84)
  • Tylko jak jest dużo ludzi 48.6% (451)

Oddanych głosów: 928

  • 12
@Merkava: Przyszło mi to na myśl, ale ostatnio ćwiczę silną wolę, aby nie mówić tego co ślina na język przyniesie. Nie raz miałem przez to nieprzyjemności. Także w pracy. Ale trudności mam z tym niesamowite...
@Kumika: Ja też ze wschodniej ściany, ale drażni mnie to niesamowicie. Tak samo palenie na przystankach. Sam lubię zapalić, ale wiem, że innych to drażni. Dlatego staje 10-15 metrów od przystanku i tam spokojnie kurze, nie #!$%@?ąc innych. Ale innym nie przetłumaczysz...
@Maliszak: ja w niemal identycznej sytuacji pozwoliłem sobie przypadkowo pociągnąć tego fiuta za uchwyt od plecaka. #!$%@?ął jak wór z cementem. nie na tyle, żeby zostać kaleką, ale na tyle, żeby wyciągnąć z tego cenną lekcję życiową. nawet się nie odgrażał.
ogólnie od dłuższego czasu reaguję skrajnym buractwem na skrajne buractwo i polecam ten styl życia. sarkazm, opanowanie i kultura tylko wtedy, gdy wiem, że dany osobnik ma coś pod kopułą
@Maliszak: taguj #problemypierwszegoswiata
wy w tej Warszawie naprawdę macie problemy. nie potraficie po prostu zwrócić się do kogoś, kto was nieświadomie szturcha, że to robi? a no tak, wielki pan warszawiak, dumny cham.

wolę szturchającego plecakiem gówniarza niż patrzeć na wasze rozgoryczone i pełne zawiści twarze. kilka razy zdarzyło mi się jeździć warszawskimi MPKami - nie polecam tego stanu.
@Maliszak: a co Ty się tak deprecjonujesz? Jak jesteś "słoikiem" to znaczy, że nie znasz zasad dobrego wychowania? Wtf? Nie widzę jaki wpływ na tę historię ma pochodzenie. Ludzie niewychowani są wszędzie.
@Maliszak: A później wielkie zdziwienie w gazetach, że kierowcy nie chcą się przesiadać do komunikacji... Dawno już nie jeździłem transportem miejskim, ale ze złych wspomnień najbardziej #!$%@?ło mnie jak zatłoczony autobus/tramwaj podjeżdża na przystanek, drzwi się ledwo otwierają, a dzikie bydło ładuje się bez opamiętania do środka. Oczywiście nikt nie wpadł na to, żeby najpierw pozwolić wysiadającym opuścić pojazd to będzie więcej miejsca... Od plecaków w tłoku bardziej przeszkadzały mi trole