Wpis z mikrobloga

Stwierdziłem, że powinienem mieć jakiś większy projekt w portfolio coby się nim pochwalić w cv na praktyki/staż i wpadłem na pomysł (pewnie oklepany, ale w firmie w której pracuje takie coś by się przydało, choć z moją wiedzą nie na stałe:D).

System zarządzania:
- ustalenie grafiku pracowników przez stronę bądź na miejscu w biurze
- każdy klient może sobie wybrać termin z dostępnych i zarezerwować miejsce w zależności od tego czy ma karnet czy nie (to ilość miejsc do dyspozycji)
- możliwość zarządzania systemem przez stronę oraz normalnie na desktopie
- zarządzanie kontami użytkowników (dodawanie, usuwanie etc. ich biletów, kont, uprawnień itd.)
i reszta opcji typowych do tego typu projektów.

Was chciałbym zapytać jakich technologii mógłbym tutaj użyć, nawet trochę na wyrost bo przy okazji bym się pouczył ;D?


backend w javie!
#java #naukaprogramowania #programowanie
  • 13
@ksiak: że jak nie będzie dostępu do internetu to by system nie padł, a serwer chce by był na vpsie i w razie co ściągnął "zmiany" z biura. Chyba, że przez strone jakoś offline? No przyszedłem po porady więc każdy pomysł na miare złota!
@Roballo: W dalszym ciągu nie widzę sensu tworzenia osobnej aplikacji desktopowej - uruchomisz po prostu lokalną instancję aplikacji, która będzie stukała do lokalnej bazy, a w momencie odzyskania połączenia dane się zsynchronizują z bazą 'produkcyjną'.
@Roballo: Coś takiego. Szczegóły oczywiście zależą od architektury tego systemu, ale najprostsze rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy, to właśnie coś takiego. Oczywiście nie jest to problem trywialny - kwestia poprawnej synchronizacji, zapewnienia 'atomowości' transakcji, itp. będzie wymagała trochę pracy, ale wszystko jest do zrobienia.