Wpis z mikrobloga

Nie obstaję za żadną z partii, w wyborach zawsze głosuję na ludzi oceniając ponad to ich możliwości pracy w strukturach ich organizacji, podejmuję decyzje kierując się swoim sumieniem.
Byłem, w zasadzie wciąż jestem ciekaw obu stron konfliktu i do tej pory byłem bardzo ostrożny w wygłaszanych ocenach ale "doświadczenie", które dotknęło mnie osobiście w ostatnich dniach zdecydowało, że Komitet Obrony Demokracji będę nazywał niebezpiecznym i fanatycznym, organizacją dążącą nie do kompromisu politycznego ale do obalenia rządu. Nie rzucam słów na wiatr, nie oceniam pochopnie i nie wygłaszam tez niezgodnych z tym co widziałem na własne oczy.
Jak to wyglądało... Byłem bardzo ciekaw co naprawdę dzieje się w kręgach tak zwanych KODowiczów więc postanowiłem się zapisać do kilku ich grup i po prostu nie zabierać głosu, zwyczajnie obserwować i wyciągać wnioski. Zgłosiłem się do trzech grup, z dwóch z nich przed przyjęciem byłem wypytywany o stosunek do PiS, o to czy popieram PO i .Nowoczesną i wreszcie o poglądy polityczne i skąd jestem. Jedynie grupa Dolnośląska KOD przyjęła mnie bez pytania.
Byłem w tej grupie ponad dwa tygodnie bacznie obserwując to co się tam działo - a działo się wiele. Na porządku dziennym jest tam wyzywanie i urąganie ludziom o innych poglądach, grożenie im i umieszczanie na stronie grafik o charakterze jednoznacznie nawołującym do przemocy i pogardy.
Źródłem wiedzy tych ludzi są serwisy typu pomponik.pl albo pudelek.pl - naprawdę! Skarbnicą wiedzy i ołtarzem z którego czerpią swoją wiedzę polityczną są programy "Kawa na Ławę", "Loża Prasowa" i "Fakty" TVN-u. Ludzi pokroju Miecugow, Lis, Olejnik wielbią do tego stopnia, że piszą im wiersze pochwalne a kobiety nieomal szczytują przed komputerami chwaląc się emocjami jakie przeżywają oglądając ich programy. Nikt tam za to chyba nie pokusił się ani razu o przeczytanie projektów ustaw, druków sejmowych lub opinii politycznych z "obu stron". Nie - ich umysły są sterowane przez TVN i Wprost.
Wczoraj wieczorem jednak nie wytrzymałem tego co się tam dzieje i odezwałem się w komentarzu gdzie oblewali błotem Marię Pererię zatrudnioną w KPRM.
Kiedy przeczytałem post o tym, że Szydło zatrudniła sobie "starszą florystkę" jako specjalistkę od mediów społecznościowych gdize przy tym autor postu nazwał ją "sprzedajną szmatą" nie wytrzymałem. Napisałem do autora w komentarzu, żeby nie rozpowszechniał kłamstw i nie pisał takich rzeczy bo to jest nie na miejscu. Wiecie co się stało? Natychmiast zrobiono ze mnie troll-a - tylko dlatego, że próbowałem bronić czyjejś godności bez względu na poglądy partyjne.W ciągu pół godziny zdążono grozić mi "#!$%@?" i "znalezieniem mojej rodziny", dowiedziałem się też, że jestem:
- piSSowskim śmieciem
- sprzedawczykiem i agentem
- tanią #!$%@?ą
- że obciągam władzy
- spedalonym onanistą
- donosicielem
- ...i inne które sobie daruję przez kulturę
Cóż - nikt nie stanął w obronie i nie próbował tego załagodzić za to chwilę później kiedy poprosiłem, żeby usunąć te krzywdzące mnie komentarze i że jest to karalne zostałem usunięty z grupy.
Ilość jadu i nienawiści, która przepełnia te grupy jest porażająca i daje świetne mniemanie o tym jacy są to ludzie. O ile w kręgach władzy PiS padło kilka nieprzyjemnych słów, które można by zachować dla siebie to o tyle tak zwani "zwolennicy PiS" nikogo tak nie lżą i nie grożą wszystkim w około, z "PiS-owcami" można rozmawiać w odróżnieniu od KOD-owiczów, którzy nie potrafią obronić ani jednego swojego argumentu.
Boję się tych ludzi. Oni nie dążą to ustalenia porządku prawnego, ich celem z którym nie ukrywają sie w swoich kręgach a przy tym maskują to przed opinią publiczną jest doprowadzenie do sytuacji w które Trybunał Konstytucyjny zablokuje całkowicie legislację PiS a oni będą mogli rozpowszechniać dalej propagandę o tym jak bronią demokracji a ustawy PiS są złe. Polecam z tych grup wystąpienia niejakich Panów Rzeplińskiego i Stępnia jak i innych prominentów PO wypowiadających się o tym jak skrócić działania obecnego rządu i przywrócić polityków PO do władzy pod przykrywkami nowych partii. Nie bez znaczenia zapewne jest to, że KOD planuje upartyjnić się i startować w wyborach - niedoczekanie!
KOD nie broni demokracji, doświadczyłem tego na własnej skórze i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej - widziałem na własne oczy i nie potrafię temu zaprzeczyć - gdybym nawet nie wiem jak bardzo chciał. Stałem w "rozkroku" i nie byłem do końca pewien ale teraz wiem, że spiralę zła nakręca opcja polityczna, która przegrała wybory i ma wiele do stracenia.
Kwestie tego, że KOD jest świetnie działającą organizacją której działanie jest finansowane z nieznanych źródeł - pomijam bo jest to tak okropnie rażące, że brak słów.

#kod #komitetobronydemokracji #oswiadczenie #facebook #polska
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xSQr: Przerażające jest to co napisałeś, choć po części można by było się spodziewać podobnych reakcji, ale jeśli jest tak jota w jotę, to tylko obrazuje jak silna jest manipulacja byłej władzy. Najgorsze jest to, że zapewne większość uczestników marszów organizowanych przez KOD to "zaprogramowani" poplecznicy tryskający jadem, myśląc, że robią coś dla idei.
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel: To są rzeczowe wnioski wynikające z ich dyskusji. Nigdzie nie napisałem "petrusowe świnie" albo "peowskie ubole".


@xSQr: Początek bluzg i nienawiści - 10 lat temu. Wtedy ludziom wydawało się, że to tylko moherom bije w dekiel. Okazało się jednak, że zmoherować można 37% ludzi i duża część z nich jest młoda. Przez 4 ostatnie lata trwał nieustanny festiwal nienawiści wobec Tuska, PO, Komorowskiego i całej tej strony
Twardy_twardziel - > @Twardy_twardziel: To są rzeczowe wnioski wynikające z ich dysku...
  • Odpowiedz
Więc takie "apolityczne" oświadczenia jak swoje możesz sobie wsadzić głęboko, gdzie byłes rok temu?

@Twardy__twardziel: Nie muszę sobie wsadzać "gdzieś" bo zawsze - bez względu na opcję polityczną krytykowałem tego rodzaju mowę nienawiści i ją negowałem.
  • Odpowiedz
@xSQr: nie obstajesz za żadną partią a pofatgowałeś się robić takie experymenty na terenie całego kraju? jak wnioskuję musiałeś poświęcić na to sporo prywatnego czasu oraz pieniędzy. Dość kosztowne hobby jak na kogoś kto nie opowiada się za żadną z opcji. skończ więc Pan #!$%@?ć. dostaliście zakaz na tag #polityka ? pozdrów oficera prowadzącego.
  • Odpowiedz
@xSQr: screeny panie. Nic co mówisz nie jest zbytnio wiarygodne biorąc pod uwagę, że często udzielasz się po stronie prawej oraz jedziesz po kodach.

Do tego zrób tak jak ci piszą. Idź do pisowych grup i w podobny sposób próbuj obronić czy zareagować na wrzutki na przeciwnika. Na pewno znajdziesz odpowiednią analogię w zachowaniu. Wtedy zestaw te dwa obrazy, opublikuj dowody i będzie można wysnuć tezę na temat #!$%@? jednego
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel:

Początek bluzg i nienawiści - 10 lat temu. Wtedy ludziom wydawało się, że to tylko moherom bije w dekiel. Okazało się jednak, że zmoherować można 37% ludzi i duża część z nich jest młoda. Przez 4 ostatnie lata trwał nieustanny festiwal nienawiści wobec Tuska, PO, Komorowskiego i całej tej strony oraz ich wyborców


Czy możesz rozwinąć to wypowiedź? Z tego co znalazłem w sieci, mogę stwierdzić że to raczej PO celowało w czarny PR i brudne zagrywki.
Tutaj
  • Odpowiedz
@Frank_Underwood: Kod w ogóle działa w terenie? zrozumiałem że xSQr wpisał się na facebooku do ich grup a nie, że pojechał na Podlasie i w lokalnym domu kultury starał się zapisać do grupy (bo takich podejrzewam nie ma i Kodowcy działają z domu w internecie).
  • Odpowiedz
@xSQr: > Polecam z tych grup wystąpienia niejakich Panów Rzeplińskiego i Stępnia jak i innych prominentów PO wypowiadających się o tym jak skrócić działania obecnego rządu i przywrócić polityków PO do władzy pod przykrywkami nowych partii.

@xSQr: Link?
I od razu zagadka - kto to powiedział-"W Polsce potrzebna jest nowa władza. Dlaczego? Mówiąc najkrócej, dlatego, że mamy dzisiaj w Polsce bardzo złą sytuację, rozkład państwa, który wpływa wyjątkowo negatywnie na stan życia społecznego, a także na stan gospodarki"- czy o tym mówisz- plan przejęcia władzy w Polsce?

"KOD planuje upartyjnić się
  • Odpowiedz