Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #ford #tdci 1.8
Co myślićie o swapie rozrządu z paska na łańcuch?
Do czego pije, mój silnik posiada tak zwany mokry pasek rozrządu, a dokładnie kasetę rozrządu. Pasek pracuje w oleju. Olej wiadomo jak działa na gumę, w związku z tym pasek lubi się zerwać.
Pomyślałem o swapie kasety rozrządu z nowszego modelu, który po wstępnych porównaniach jest identyczny, jego przełożenie jest takie samo, zaglądałem do specyfikacji producenta, różni się tylko łańcuchem zamiast paska.
Co o tym myslicie?
Dla porównania te dwa zestawy.
Pasek http://allegro.pl/kaseta-rozrzadu-ford-focus-mondeo-c-max-1-8tdci-i5870287670.html
łańcuch
cacyyy - #mechanikasamochodowa #ford #tdci 1.8 
Co myślićie o swapie rozrządu z pask...

źródło: comment_tQMkzQ1g3B0IP4aMnMPUZE1kV8gZEHid.jpg

Pobierz
  • 12
@cacyyy: pomysł ciekawy, ja miałem focusa mk1 tdci, który miał właśnie jeszcze łańcuch, pasek wszedł do mondeo mk4 z tego co pamiętam - do tego 1.8 tdci co miał 125 km. Ogólnie jeśli ktokolwiek przetarł szlaki i mocowania śrub itp pasują to wiadomo, że lepiej wrzucić łańcuch i mieć to z głowy.
@cinek687: @csmrex: @dzikiczytelnik: Chyba się będę decydował na taki swap, muszę się jeszcze zagłębić w specyfikacje, czy oby na pewno jest taki sam ale wszystko wskazuje że tak. Dodatkowo zaoszczędzę trochę kasy bo mam do kupienia używany rozrząd na łańcuchu z małym przebiegiem za 220zł, a nowy na pasku kosztuje prawie 600zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@csmrex: szukałem szukałem i nie znalazłem ale gdzieś
@cacyyy: Kup oryginał w ASO i miej spokój na 200 tyś. km. Ile takich wymian buda przeżyje? 2? Maks 3... ja bym się nie #!$%@?ł w koszty. PS. Swoją drogą to mało kto wie, że oprócz prostego paseczka z rolką u góry, na dole siedzi jeszcze taki właśnie zdradliwy #!$%@?... I potem elegancko, wyjeżdżasz sobie z warsztatu, sumienie spokojne, pośladki luźniutkie, a tu myyk i niespodzianka.