Wpis z mikrobloga

@Nocnik123: W takim razie xfce musi czytac w uzytkownika myslach bo na KDE, klikam i mam natychmiast reakcje a maszyna jest slaba :)

Intel i965GM - Intel Core2 Duo T7250 - 2x 2GB DDR2 667MHz - ADATA SP900 60GB SSD

@fervi: Akurat ten Windows byl bardzo szybki dodatkowo na ustawieniach performance bez zbednego balastu.
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: Wiadomo, ale moim zdaniem Xfce4 lub Mate to kompromis między KDE4 - czyli gotowym do pracy i przyciężkim pulpicie a wszelkich icewm, openboksach, czyli turbo szybkich, ale z małą ilością funkcji WMach
  • Odpowiedz
@fervi: W przeszlosci jesli musialem uzywac okienek z 'pakietem usera' to takze, staralem sie unikac jak ognia KDE :) zawsze wierny Gnome, zwlaszcza dwojce.

Lecz przy Plasma jestem milo zaskoczony. Ciekaw jestem jak bedzie sie zachowywac po zmianie xorg na wayland.
  • Odpowiedz
@fervi: Ponoc Gnome i KDE/Plasma maja pelne wsparcie a predkosc dzialania jest juz teraz nieporownywalna.

Interesuje mnie jak to bedzie z np. Firefoxem. Po Steamie plakac nie bede, i tak zadna z gier na Linuxa nie poleci na tej maszynie a wiadomo, ze nie wspiera nic innego jak xorg.
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: Firefox chyba jest przerabiany na GTK3 i pójdzie
A Wayland będzie miał XWayland do uruchamiania aplikacji Xowych (w zasadzie już ma, ale moim zdaniem to kupa)
  • Odpowiedz
@fervi: No wlasnie to kupa i nie chce korzystac z wayland-xorg dlatego sie zastanawiam czy Firefox bedzie dzialac poprawnie no i Virtual Box. To dwa appsy ze swiata Xow, ktore sa dla mnie wazne.
  • Odpowiedz
@fervi: O ile moglbym raczej odpalic Vboxa bez Xow o tyle ten virt-manager prawdopodobnie nie bedzie go wspieral. Z tego co widze kierowany jest na wsparcie Xen a na tego brakuje mi sporo ramu.
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: Virt-Manager jest uniwersalny; nie tylko Xen, ale także KVM (Qemu) i kontenery LXE ogarnia (i jakieś bhyve). Ma też możliwość łączenia się z innymi serwerami. Ogólnie jest to genialne narzędzie, ale Qemu (bo to jego byś używał) ma obsługiwać akcelerację 3D, ale chyba ciągle tego nie robi - lub virtman nie ma tych opcji.

Pod względem możliwości niby masakruje Virtualboksa, ale ten brak akceleracji ...
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: Qemu jest spoko, szczególnie z KVM. Bo Qemu jak nazwa wskazuje to emulator, a z KVM to wirtualizator i śmiga prawilnie. Warto obczaić, bo sam marudziłem kiedyś, a potem zacząłem używać i jest bardzo dobrze :D

Wspiera nawet funkcje typu IOMMU / VT-d, że możesz urządzenia PCI (nieużywane) przekazać do maszyny (często tak się robi stacje do gier - przekazujesz grafikę jedną przez co gry chodzą bardzo dobrze)
  • Odpowiedz