Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie takie może mądre, może głupie dotyczące własnego egoizmu.

Gdybyście mieli do dyspozycji magiczny przycisk, który sprawi, że ludzie w waszym najbliższym otoczeniu (nie bliscy, ale przebywający z wami na co dzień) staną się atrakcyjniejsi fizycznie, zaczną lepiej zarabiać, będzie im się lepiej powodzić, zaczną spełniać marzenia i generalnie ich życie znacznie się poprawi a wasze się nie zmieni, to nacisnęlibyście ten przycisk? Zakładając, że musielibyście potem już zawsze żyć wśród tych ludzi i obserwować ich lawinowe szczęście.

Do pytania mnie sprowokował jakiś głupi obrazek z mirko.
#pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #ankieta

Nacisnąłbyś przycisk?

  • Tak. 50.5% (2055)
  • Nie. 49.5% (2018)

Oddanych głosów: 4073

  • 146
@Shanny: pierwsza myśl - ni #!$%@?. Ale z drugiej strony, co mnie to obchodzi. Jakby zaczęli mnie #!$%@?ć, to poszedłbym gdzie indziej, a oni by coś mieli. A paru #!$%@? z mojego otoczenia szczególnie by się to przydało.
@Shanny: lepiej być najgorszym wsród najlepszych, niż najlepszym wśród najgorszych, amirite???
przynajmniej z poziomu abmitnego człowieka - bo wtedy będziesz 'równać w górę' do tych lepszych, a nie wpuszczać się w karuzelę #!$%@?? a jak wykopki sie do tego ustosunkują to nie wiadomo ¯_(ツ)_/¯
@Shanny: nacisnąłbym przycisk, ale powiedziałbym o tym fakcie tym ludziom, żeby pozostali jeszcze trochę w tym samym "naszym" otoczeniu i szedł zaparte w nauki z mądrości ponadpokoleniowych:

kim się zadajesz, takim się stajesz


jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one
@Shanny: Nie. Jakby wszyscy byli ładniejsi i bogatsi ode mnie, to wtedy moje szanse na bliskie spotkanie trzeciego stopnia z jakimś różowym byłyby jeszcze mniejsze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Shanny: To zależy. Mam znajomych którym odkąd zaczęło się lepiej powodzić stali się lepszymi ludźmi, mniej zawistnymi i zgryźliwymi i takich którzy zaczęli lekko gardzić tymi z którymi startowali z tej samej linii a zostali w tyle. Mi nie przeszkadza że kumpel zarabia 3x więcej bo jestem minimalistą i w zasadzie nawet nie mam pomysłów co bym niby chciał więcej ale przeszkadza mi że traktuje cenę rynkową człowieka za wyznacznik jego
@Shanny: Nie wcisnalbym nigdy.Mam już po kilkunastu latach obraz tego przycisku przed oczami.Ludzie nigdy nie są wdzięczni, bardzo ciężko wymawia się im słowo dziękuje.Dodatkowo obracam się na codzień wokół ludzi, którzy niby mają (więcej ode mnie) i są to totalne #!$%@?.Młode głowe wyprane przez hajs starych od samego początku.Ja tego tematu nigdy nie zaczynam i tylko słucham.Moim zdaniem im więcej gadasz na takie tematy tym sam mniej masz i jesteśpo prostu