Wpis z mikrobloga

  • 1
mirki pytanie wazne. kupilem samochod. umowa kupna-sprzedazy jest wszystko gites. nie przejestrowałem go na siebie cały czas na dane właściciela od ktorego kupilem to. Moge to sprzedać dalej ? #motoryzacja #pytanie #handel
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yoiusa: tak. musisz mu dać swoją umowę z poprzednim właścicielem (od którego kupiłeś) oraz ewentualnie z jeszcze wcześniejszymi, żeby była ciągłość umów. Zgłaszasz w ubezpieczalni i urzędzie miasta lub starostwie wydział komunikacji. Ja coś na tym zarabiasz to lepiej zapłać podatek od różnicy
  • Odpowiedz
@Yoiusa: w ubezpieczalni musisz zgłosić, że kupiłeś i sprzedałeś auto, przyjdzie ci pewnie rekalkulacja składki, jeśli tego nie zrobisz to cały czas będziesz musiał płacić oc, nawet po sprzedaży auta

w wydziale nic nie zgłaszasz, podatek płacisz tylko jeśli sprzedajesz drożej niż kupiłeś i nie później niż 6 miesięcy od kupna
  • Odpowiedz
@Yoiusa: Według mnie nadal masz obowiązek zgłosić w urzędzie zbycie auta. Generalnie najbardziej aktualne informacje uzyskasz dzwoniąc tam. A z ubezpieczeniem to co pisał kolega powyżej. Powinieneś przepisać oc na siebie (plus rekalkulacja). Lepiej tego dopilnuj dla własnego dobra :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@el_nino123:
@kosmek: sprawa wyglada nastepujaco wytlumacze wam zebyscie wiedzieli o co chodzi. kupilem samochod 24.02 br. pojechalem do wydzialu komunikacji aby to zarejestrować. Pani w okienku powiedziala ze nie moge poniewaz uwaga ! to auto ktos kupił przede mną ( ͡° ͜ʖ ͡°) co sie stalo w ogole ze taka informacja widnieje w ich systemie O.o skoro na dowodzie mam dane typa od ktorego
  • Odpowiedz
@Yoiusa: jakiś wałek proszę pana. ja tu widzę nieważność takiej umowy poprzez wprowadzenie ciebie w błąd. Bo skoro ten samochód został sprzedany wcześniej (pytanie czemu nie zabrano kluczyków, dokumentów), to mógłbyś go kupić tylko od nowego właściciela i zabrać jego umowę kupna-sprzedaży. Idąc dalej, jeśli sprzedasz to auto kolejnej osobie to ten problem i tak wróci do ciebie. Chyba nie sądzisz, że nowy kupujący powie: no trudno, nie będę kręcił
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@el_nino123: no dokladniee ja tez nie. wszystkiego juz sie dowiedzialem i nie rejestruje tego wiec jezdze dalej ttak jak jest w miedzyczasie sprzedam ;)

@kosmek: o komorniku nic nie wiem. no troche to podejrzane i dziwne ale jezdze dalej jak napisalem wyzej i tak jak Ty "nie probowalem go zarejestrowac wiec nie znam problemu" gdyby cos ;)

dzieki za info chłopaki ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz