Wpis z mikrobloga

@gumis112211: Znaczy nie czytałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spróbuj kiedyś się przełamać, jak przebrniesz przez pierwsze `50 stron to Cie wciągnie jak żadna inna książka z wymienionych przez Ciebie :)
@robertx: Czytałem wszystkie tomy i to jest moja opinia, nie powielana. TO chyba Pani Jeziora tak się ciągnęła, że czytałem ją ok miesiąca czy półtorej. Coś okropnego po prostu. Świat może i fajny stworzył, ale ten cykl oceniam 4/10, gdzie
Pana Lodowego Ogrodu oceniłbym na 7-8/10
Achaję na 6.5/10
Pomnik Cesarzowej Achai na 8.5/10
Mordimera 9/10
@gumis112211: Najwyraźniej mamy zupełnie odmienne gusty :) Achaja fajna i wciągająca owszem, ale opis walk... Długo zastanawiałem się jak to ładniej określić z szacunku do pisarza itd, ale jest po prostu do dupy. Cykl Inkwizytorski też mnie nie zachwycił (chociaż obecnie czytam bodajże trzeci raz), takie luźne opowiadania, sympatyczna historia ale nie skłaniająca w żaden sposób do głębszych przemyśleń. Ot, czyta się, aby poczytać. W podobnym stylu jest napisana Trylogia Czarnego
@robertx: @robertx: Trylogia Czarnego Maga - to wg mnie cykl dla nastolatek. Też nudne, ckliwe, prostolinijne, łatwe do przewidzenia. Przemęczyłem się do 3 tomu i stweirdziłem, że więcej nie zniese... Cholera, ale marudzę...
CO do Achai - mnie najbardziej właśnie te opisy walk wkurzały - czasem pomijałem 2 strony jak wzywała "wojownika zza gwiazd" czy jakoś tak. Po prostu idiotyczne. Za to Pomnik.. zupełnie inna bajka :D
Cykl inkwizytorski -
@gumis112211: Jesteś jedną z naprawdę nielicznych osób, które też piszą, że Wiedźmin jest przeceniony, za to plus. Co do cyklu Inkwizytorskiego to nie powiedziałbym, że Piekara robi sobie grunt, tylko po prostu nie ma pomysłu jak to zakończyć, a książki są dochodowe więc pisze cokolwiek. A polecić mogę między innymi wymienioną Kossakowską (cykl o aniołach), Diunę, Kłamcę czy trochę mniej znany cykl Niecnych Dżentelmenów (niestety tylko 3 części z zapowiadanych 7
@seledynowa_panienka: @Cinkito: podziękuję za cykl o aniołąch - jestem po 3 tomach i wieje nudą (przynajmniej dla mnie)
Może i masz rację co do Piekary, ale wolę myśleć, że jednak najpierw tworzy grunt, a potem zabierze się za sklejanie tego.
To teraz zauważyłem, że wyszedł Kościany Galeon (o Mordimerze), a potem biorę się za Diunę i Kłamcę. Thx

Oczywiśćie jeśli ktoś będzie miał jeszcze propozycje to walcie śmiało :)
@gumis112211: Kościany Galeon tak średnio polecam mówiąc szczerze, niby najdłuższa książką z cyklu, ale na niższym poziomie niż typowy poziom Piekary, przynajmniej moim zdaniem. To znaczy jak jesteś fanem to przeczytać na pewno warto, ale po prostu nie oczekuj zbyt wiele. Co do Diuny jeszcze to pierwsza część jest moim zdaniem genialna, później trochę poziom spada, ale dalej warto czytać. W sumie polecę jeszcze cykl o Caine'ie Matthew Stovera, też mamy