Wpis z mikrobloga

Słyszał ktoś o akcji Summer of Code od Googla? Dla tych, którzy nie słyszeli: organizacje tworzące wolne oprogramowanie zgłaszają się do Google, Google tworzy ich listę, a następnie studenci zgłaszają się do organizacji z projektem, który chcieliby realizować latem. Google płaci i organizacji, i studentom. Jak na pracę w domu można całkiem nieźle zarobić - w zeszłym roku, z tego co wyczytałem, do kieszeni studenta szło 5500$, o ile realizacja projektu przebiegła pomyślnie.
Tutaj można znaleźć informacje o akcji. Od 14 III można wysyłać zgłoszenia. Jest w czym wybierać, można na przykład rozwijać kompilator LLVM, parę języków programowania (D, Julia, Lua, R) czy systemy operacyjne (FreeBSD, Debian, ReactOS i jeszcze sporo). Są giganci jak python, który zrzesza kilka pythonowych organizacji, jest też oprogramowanie dla medycyny, dla fizyków, dla matematyków. I tak dalej, i tak dalej.
Czy jakiś mirek brał w tej akcji udział i mógłby się pochwalić wrażeniami? Chętnie bym się zgłosił, ale przeszkadza mi fakt, że lwia część projektów jest realizowana w pythonie, js i w C++, a mnie na uczelni uczyli tylko bezużytecznego C# xD
#gsoc #programowanie #google #opensource
  • 7