Wpis z mikrobloga

@moooka: #zwykladziewczyna ;) Trochę mnie dziś zszokowała, bo kreskówkowe obrazki z "Curse..." nadpisały mi w głowie stylistykę tej gry i byłem trochę wstrząśnięty, kiedy zobaczyłem, jak ona wyglądała w oryginale. Nawiasem - ficzer pozwalający płynnie podglądać grafikę starej wersji przez naciśnięcie F10 jest po prostu genialny! Sądziłem, że to pierdoła i zbytek, ale ciągle podpatruję. Jak ktoś grał wcześniej w oryginał - super sprawa. Wzruszające ;)
@moooka: Co ciekawe, sterowanie jest lepsze w starej wersji, więc jak wiesz, co chcesz zrobić, i chcesz to zrobić szybko i sprawnie, to czasem warto przejść do wersji old-schoolowej. Albo jakiś jestem nie teges, albo sterowanie w nowej wersji jest skopane. Tam jest z 10 typów akcji, które można wykonać. W starej wersji wszystkie one (plus przedmioty) są widoczne i dostępne stale na ekranie. W nowej wersji akcji do wykonania trzeba
@kurp: Ja pamiętam jeszcze czasy gier z dyskietek, gdzie żeby otworzyć drzwi trzeba było wpisać komendę "Open door" :)

Mam jeszcze gdzieś na płycie oryginalną pierwszą część "Monkey island" i dla mnie bardzo ważne byłoby tłumaczenie tej odświeżonej wersji. Pamiętam, że dialogi w tej grze są niezmiernie finezyjne i co prawda z grubsza znam angielski na tyle, żeby zrozumieć akcję, ale czasem wyszukanego żartu, których w tej grze nie brakuje, można
@moooka: Nic mi nie wiadomo o spolszczeniu. Mam wersję od polskiego dystrybutora i jest anglojęzyczna, więc raczej niczego takiego nie ma.

Co do finezji dialogów - dokładnie z tego powodu ja nie chciałem polskiej wersji. Mam wrażenie, że połowa żartów by wyparowała w tłumaczeniu. Choć, przyznaję, momentami nie łapię, szczególnie finezyjnych obelg :D a, jak wiadomo, skuteczne miotanie pirackimi obelgami to w tej grze sprawa życia lub śmierci ;)