Wpis z mikrobloga

Zamówiłem kuriera z odbiorem paczki z domu rodziców. Firma - #dhl. Po wypełnieniu formalności online dostałem informację żeby

wydrukować list przewozowy i wręczyć kurierowi przy odbiorze paczki

Co generalnie jest problemem bo rodzice nie mają drukarki. Coś się stanie jak tego nie uczynią i dadzą kurierowi samą paczkę bez tego?
#kurier #kurierzy #kiciochpyta
  • 16
@Lacik: Kurier powinien mieć list przewozowy do wypisania przy sobie, tylko pamiętaj - osoba nadająca przesyłkę odpowiada za poprawność danych na liście - co powiesz kurierowi, ten wpisze i Ty za to odpowiadasz.
@Lacik:
Nic. Kurier nie odbierze :) Bo jakim cudem firma ma wiedzieć gdzie ma trafić paczka. Mogą wypisać ręczny list przewozowy, ale to jest dodatkowo płatne. Ile - nie pamiętam.
@Lacik:
Musi być etykieta, gdyż inaczej przewoźnik nie będzię wiedział kto jest nadawcą i odbiorcą. To jest też ważne przy reklamacjach i weryfikacjach przesyłki.
@Gh0st: Etykietę rozumiem kurier będzie miał ze sobą? Dorzuci mi się parę złotych ewentualnie, wypisze wszystkie dane i sprawa będzie załatwiona?
@Prince_Prospero: Nic nie płaciłem jeszcze, umówiliśmy się przez stronę na 29,90 - jak już przyjedzie to chyba wypisze, co? :)
@Lacik:
Tak. Przyjeżdża, wypisuje, zabiera paczkę i hej. Tylko nie wiem ile coś takiego kosztuje, inne ceny (często wyższe) mogą być bezpośrednio u DHL, a inne u przewoźników.
@Gh0st: Pewnie trochę przepłaciłem, ale to nie idzie z mojego konta więc miało być po prostu pewnie ;)
@Prince_Prospero: Już im przekazałem, przygotują wszystkie dane elegancko i powinno przejść.

Dzięki za pomoc, dam znać jutro jak poszło - może po tagach ktoś kiedyś znajdzie i mu to pomoże ;)