Wpis z mikrobloga

@Maciej123: Nie. Kościół powinien być jak najdalej od państwa. Nie powinien być finansowany z budżetu a z datków wiernych i nie powinien się wpieprzać w sprawy państwa.

Natomiast satyryk, i to nawet opłacany z publicznych pieniędzy, może...

Satyryk który sam się zapisał do jednej drużyny i śmieje się z drugiej to nie żaden satyryk. Do tego ten niby satyryk to zwykły aktor a w roli satyryka występuje gościnnie.
Jak nie jesteś politykiem to nie politykuj i tyle.


@ediz4: Ale śmiać się z polityków może każdy, i z polityki tym bardziej. Szczególnie jeśli obecna mafia polityczna doprowadza kraj do ruiny w imię religijnego bełkotu i poprawianiu historii. Zresztą, ten kraj czeka upadek i nie mogę się doczekać aż to nastąpi :) Ludzie sami sobie zasłużyli na ten ściek. Idę pojeździć na moto, niech ten kraj gnije dalej beze mnie :)
@blubi_su: Oczywiście że śmiać może każdy. Stuhr jednak już lata temu nie krył się ze swoimi sympatiami politycznymi a wręcz niby epatował. Uważam to za nieprofesjonalne w jego fachu ale jego sprawa. Jego występ tutaj jest zatem prosty do odczytania - zwykła manifestacja poglądów a nie satyra. Podobnie robił Olbrychski i stracił cały mój szacunek.
Żal mi Maćka. Do pewnego czasu kojarzył się pozytywnie jako aktor z paru zapamiętanych ról, niestety przekroczył pewną granicę między artystą a ambicją do odgrywania roli salonowego błazna (bez względu na to jakie poglądy by wygłaszał).

Śmiać się można i trzeba ze wszystkiego. Od zimnego Lecha po JPII tulącego małe dzieci.


@blubi_su: to jest właśnie kwintesencja gnijącego kraju o którym piszesz. Moralne upodlenie bezinteresownych ignorantów śmieszkujących z czyjejś śmierci, upośledzenia, defektów
@ediz4: Mnie zniesmaczył jak zaczął się nabijać/parodiować G. Turnaua przed wielu laty. Dla mnie jest kiepskim aktorzyną i pewnie do końca takim pozostanie - od strony technicznej aktorstwa jest b. dobry, niemniej brakuje mu finezji, ot, taki robot aktorski. Za to jego ojciec jest już prawdziwym aktorem i niesamowitym człowiekiem. Nigdy mu nie dorówna.
Wskaźnikiem jego mierności jest brak wyczucia żartu, który przekłada się bezpośrednio na aktorstwo. Jako syn znakomitego aktora,
@blubi_su:

już bardziej podzielić ludzi się nie da. Kaczyński już tak podzielił naród że jedyne co zostało to się śmiać.

Nie przypisujmy podziału Polaków tylko Kaczyńskiemu, PO po przegranych wyborach w 2005 bardzo mocno przyczyniła się do podziału określając zwolenników PISu mianem "moherowych beretów". W ogóle wydaje mi się, ze to właśnie od tego momentu zaczął się rysować ten cały "podział".
Śmiać się można i trzeba ze wszystkiego. Od zimnego Lecha po JPII tulącego małe dzieci.


@blubi_su: No co ty z gejów śmiać się nie wolno, z murzynów też. No ale wiadomo, satyra to jest tylko wtedy gdy wyśmiejemy papieża, zmarłego prezydenta żołnierzy wyklętych. Inaczej to jest homofobia, rasizm, nazizm, faszyzm i szowinizm.
@Songox25: Widać że nigdy Pythonów nie oglądałeś, albo Little Britain, gejom dostaje się równo, tak samo jak hetero, pedofilom, księżom i wszystkim. I to jest satyra. No ale polactwo ze swoim zaściankiem nigdy w życiu nie dorośnie do czegoś takiego. W Pradze stoi pomnik dwóch facetów szczających metalowymi penisami na ich kraj. I co? I Czesi mają z tego ubaw. Bo czemu nie? U nas moherstwo by twórcę na stosie spalili.
@Sagitarius: Oczywiście. Nie raz i nie dwa. Nie wiem czy wiesz, ale w tym roku w Opolu nie będzie już wieczoru kabaretowego. Ja wiem, że polskie kabarety to ogólnie rakowisko, ale chyba doskonale wiemy dlaczego nie będzie :)
@CiociaKlocia: Kabaretami się nie zasłaniaj tylko pokaż mi światłych aktorów, piosenkarzy robiących sobie jaja z peowców podczas takich gal? a co do kabaretonu to z roku na rok był on obcinany i spychany na późne godziny.