Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę odnośnie wczorajszego zderzenia pociągów, że to jednak szczęście w nieszczęściu. Gdyby taki wypadek wydarzył się dzisiaj wieczorem, ofiar i rannych byłoby minimum dwa razy więcej. Szczególnie, że pociąg z Warszawy do Krakowa jest najtańszym pociągiem na tej trasie.

Z tego co czytałem, normalnie w tym pociągu ludzie jeżdżą jest na stojąco. Wczoraj połowa składu miała wolne miejsca.
  • 29
  • Odpowiedz
@wtfagain: Nie ma takiego obowiązku. Tylko wiesz, tv wyemituje program rozrywkowy - doczepia się KRRiTV i REM. Organizator zrobi koncert - ryzykuje zwroty biletów i mniejsze wpływy. To samo dotyczy klubów i pubów robiących eventy. Imprezy sportowe raczej nie są odwoływane (dwa wyjątki 10kwietnia 2010 i 2 kwietnia 2005), ale jest minuta ciszy. Decyzje podejmuje organizator rozgrywek.
  • Odpowiedz
@footix: czyli jak dla mnie git bo od dłuższego czasu mam w planach wybrać się na koncert za kilka dni i jestem na 99% przekonany że organizator go nie odwoła

co do meczy to 100x sensowniejsze wydaje mi się robienie imprez nawet z tą minutą ciszy niż odwoływanie ich, tu nawet chodzi o sam efekt - odwołanie skutuje #!$%@? u osób które miały go w planach, minuta ciszy chwilą zadumy
  • Odpowiedz
@footix: niestety nie jest tak fajnie że organizator ma wolną rękę :/

"Do problematyki żałoby narodowej odnoszą się przepisy zawarte w art. 37 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 13, poz. 123, z późn. zm.), zgodnie z którymi prezes Rady Ministrów może z powodu żałoby narodowej zarządzić, na czas jej trwania, zawieszenie organizowania imprez artystycznych i
  • Odpowiedz
@wtfagain: Paranoja. Z tym, że pamiętam jak przy okazji jednej z poprzednich "żałób", koncert kogoś znanego się odbył, mimo zniesmaczenia ludzi. Poszukam w necie.
  • Odpowiedz