Wpis z mikrobloga

Przeglądałem sobie dzisiaj rankingi perspektyw i zaciekawiły mnie rankingi kierunków. A dokładnie psychologii.

http://www.perspektywy.pl/RSW2015/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-spoleczne/psychologia

I stąd moje pytanie do osób, które mogą być w temacie - faktycznie poziom psychologii na UJ jest wysoki i gdyby już ktoś chciał studiować psychologię, to lepiej tam niż np. we Wrocławiu czy na KUL-u?
Zapoznałem się z metodologią badań, ale byłoby fajnie dowiedzieć się czegoś od ludzi, którzy psychologię studiują i mieli okazję spotkać się ze studentami innych uczelni.

1. Wiem, że ranking to tylko ranking i pewnie na każdej uczelni znajdą się świetni i okropni wykładowcy oraz ambitni i leniwi studenci.

2. Nie pytam o to, czy po psychologii jest praca ani czy to fajny kierunek.

#pytanie #studbaza #studia #psychologia
  • 7
@SScherzo: O SWPS słyszałem sporo pozytywnych opinii. A mnie tak czy tak interesuje głównie UJ, bo mam go na miejscu, choć nie wiem, czy ostatecznie to faktycznie będzie psychologia. Po prostu nie spodziewałem się aż tak dużych różnic między uczelniami i mnie to zaciekawiło :)

Tak czy siak, dzięki za odpowiedź, to już sporo mówi.
@rainkiller: Gdybym szedł na psychologię, to kładłbym nacisk na psychologię społeczną. A przynajmniej tak mi się teraz wydaje. Praca jako psychoterapeuta nie jest szczytem moich marzeń, ale na własną rękę uczę się programować i zaciekawiło mnie m.in. to:

https://en.wikipedia.org/wiki/Computational_social_science

Sprawdzałem program psychologii na UJ i trochę mało statystyki, ale to nie powinien być duży problem, nauczę się gdzie indziej/sam.

W sumie powinienem pewnie zaznaczyć, że sprawdzałem głównie psychologię na Wydziale Filozoficznym
@masowy_solipsyzm: nie jest mało statystyki, jest tyle co na innych uczelniach - dodatkowo jest kilka kursów uzupełniających dodatkowych u wybitnych badaczy. Co więcej w ramach studiów możesz wziąć kursy za 20 ECTS na innych wydziałach.

Psychologia społeczna jest na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że bez problemu byś się odnalazł i jest wiele osób, które mogłyby ci pomóc.

Jak tylko chcesz i się zgłosisz to pracownicy naukowi bardzo chętnie pomogą - wręcz