Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@?ą weganie którzy karmią swoje zwierzęta samymi wegańskimi rzeczami, i gowno ich to obchodzi, czy to dla zwierząt dobre czy nie. Ważne, ze pieseczki/koteczki są weganami tak jak właściciele. Się potem nie dziwcie ze z was taka wieczna beka jak zachowujecie się jak ludzie niezrównoważeni psychicznie.
  • 92
  • Odpowiedz
@Caoi: Wegetarianizm ewolucją? [Potrzebne źródło] Z tego co wiem, popyt na mięso stale rośnie. Porównywanie niewolnictwa do wegetarianizmu jest tak idiotyczne, że nie chce mi się tego komentować no bo niby w jaki sposób powiązałeś zmiany ideologiczne do żywieniowych? Czasy głodu się skończyły? To dlaczego wciąź borykamy się w krajach rozwijających się z tym problemem? Okej Ci co nie jedzą mięsa, żyją i mają się dobrze ale co to ma
  • Odpowiedz
@Caoi: jadam mięso, ale muszę przyznać, że możesz mieć rację. W sumie chciałbym żeby tak się w końcu stało. Zabijanie zwierząt dla pożywienia stanie się anachronizmem. Może zamiast tego hodowle tkanek w laboratoriach (już istnieją, drogie jeszcze, technologie). Zobaczymy..
Edit: tzn my już raczej nie.
  • Odpowiedz
@sofreshsoclean: biedny. kuzyn mojego brata to samo. przy stole jest ciągle 'Piotrek, tego nie ruszaj, tego Ci nie wolno', a jak wyszli razem z moim chłopakiem na koncert, to w tajemnicy przed nią pojechali na maczka XD
  • Odpowiedz
Ostatnio poznałam weganina, który jak wychodzi z domu pobiegać to #!$%@? kiełbase pod żabką, bo żona nie może zobaczyć xD potem paczka orbit i wraca "z biegania" xD


@sofreshsoclean: No i czyja to wina, że facet #!$%@?, bo nie bardzo rozumiem?
  • Odpowiedz
Poza tym, od tysięcy lat ludzie polowali na zwierzęta


@Shatter: Świat idzie do przodu, niektórzy zostają jednak w tyle

gdybyśmy nie jedli mięsa, to te zwierzęta nawet by nie żyły


Poprawka - niektóre z tych zwierząt by nie żyły i bardzo dobrze - uniknęłyby niepotrzebnego cierpienia, spowodowanego egoizmem gatunku ludzkiego
  • Odpowiedz
Poprawka - niektóre z tych zwierząt by nie żyły i bardzo dobrze - uniknęłyby niepotrzebnego cierpienia, spowodowanego egoizmem gatunku ludzkiego


@Aerials: Co to za głupie hasełko? Jesteśmy zwierzętami i generalnie jak wiele (albo nawet większość) zwierząt jemy mięso. Jednak w stosunku do innych gatunków w przeważającej większości potrafimy zorganizować to humanitarnie z jak najmniejszym cierpieniem dla hodowlanych gatunków
  • Odpowiedz
jemy mięso


@sylwke3100: Co to za głupie hasełko? Jesteśmy podobno istotami rozumnymi, a co więcej - jesteśmy wszystkożerni. Biorąc te dwa fakty pod uwagę nietrudno się domyśleć, że możemy wybrać odcięcie się od epoki kamienia łupanego, kiedy jedzenie mięsa było koniecznością, a obecnie - jak zapewne wiesz - nie jest niezbędnym elementem pokarmu.
  • Odpowiedz