Wpis z mikrobloga

@informatyk15000k: ummm... Jestem wielkim fanem Ogniem i Mieczem :P

No tak, faktycznie nasza kinematografia ma z tym problem. Nie mniej jakoś #!$%@? zrobiono Czas Honoru, który jest całkiem dobrym serialem oddającym klimat. Dlaczego taki problem jest ze zrobieniem filmu? Gra aktorska - dramat, dźwięk - dramat, realizm - dramat (akcja zlapania 4 partyzantow w stodole i... czołg #!$%@??!). Spodziewałem się patosu i byłem na niego przygotowany, tymczasem film został zrobiony tak
@neo_vir: faktycznie wali amatorszczyzną, szczególnie w scenach akcji. do tego mesjanistyczna symbolika na każdym kroku. najgorszy to jest ten brak fabuły, bo HR składa się głównie z luźno powiązanych scenek, głównie zabijania tych "z ruskiego nadania" i picia wódki przez Ubeków... liczyłem na coś więcej.
@konstar18: dzisiaj mowie lasce w pracy, ktora tez byla wczoraj: "rezyser poustawial ludzi i powiadzial: wy - ubecy, wy - zolnierze. A teraz sie #!$%@?" to mi powiedziala, ze co ja gadam, jak fabula byla ok... Dzieki Mireczku za potwierdzenie.
@Yolanty: tzn ok, podobać Ci się mógł, ale jakby to powiedzieć... Obława na czterech partyzantów z czołgiem w tle? W sumie #!$%@?... I tak 20 minut pozniej mamy scene w domku, gdzie Rój i Mazur czekaja na ubekow i ostateczne starcie a w tle slychac... SAMOLOT #!$%@?! SAMOLOT!
@neo_vir:

Obława na czterech partyzantów z czołgiem w tle?

Komunizm to niekończące się źródełko, jeśli chodzi o absurdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale z samolotu to jednak była beka. Jak tylko zacząłem go słyszeć to przez całe ostateczne starcie myślałem tylko "#!$%@? to na pewno samolot? brzmi jak samolot, ale na #!$%@? im samolot na obławę?"