Wpis z mikrobloga

Dwa pytania do #rozowepaski:

1. Od ilu cm wzrostu "zaczyna się" prawdziwy facet? Chodzi oczywiście o najczęściej uznawaną granicę. ;)
2. Z czego dokładnie wynika atrakcyjność wysokiego wzrostu mężczyzn? Chodzi o to, że kobieta unika nieprzyjemnego uczucia związanego z byciem wyższą od partnera czy o to, że im wyższy, tym większa jego postrzegana atrakcyjność? Jak to dokładnie działa?

#pytanie #zwiazki
  • 16
  • Odpowiedz
@AdamZz: Według mnie pytanie o wzrost faceta jest subiektywne. Im wyższa dziewczyna, tym chyba szuka wyższego partnera.
Powiem Ci na swoim przykładzie- mam 176cm wzrostu. Raz przez krótki okres czasu spotykałam się z facetem niższym i jednak taki stan faktyczny jest bardzo niekomfortowy.
Później jako dolną granicę uznawałam tylko facetów 185+. Mój obecny partner ma 188cm wzrostu i jest to odpowiednia różnica.
Oczywiście dolną granicą dziewczyny niższej ( 160cm powiedzmy) będzie
  • Odpowiedz
@Shyvana: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Czyli, przykładowo - spośród trzech identycznych facetów różniących się jedynie wzrostem (180, 185 i 190 cm), natrakcyjniejszy byłby dla Ciebie ten ostatni, tak?
  • Odpowiedz
@AdamZz: Jeżeliby pominąć kwestie charakteru całkowicie i założyć, że zbudowani byliby w taki sam sposób, to tak :D
Jestem dość wysoka jak na dziewczynę i szczerze powiem, że ciężko znaleźć faceta chociażby 10cm wyższego. Nie wiem czemu ale przez większość czasu trafiałam na mniej więcej takich samych albo niższych.
Jest też górna granica, moim zdaniem ok 195cm. Raz byłam na randce z facetem 202cm i szczerze powiem, że to już wygląda
  • Odpowiedz
@AdamZz: potwierdzam zdanie @Shyvana: Ja mam ok. 170cm i dla mnie facet musi mieć minimum 185cm. kiedyś jakaś różowa zauważyła, że dla niej facet musi być takiej postury, że jak stanie za nim w lustrze to jej w całości ma nie być widać. i coś w tym jest. oczywiście wzrost to nie jest czynnik głównie decydujący, ale miło jakby jednak niebieski tyle miał :D nie wiem jak to jest, mam
  • Odpowiedz
  • 0
@AdamZz: Ja z kolei jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na wzrost faceta. xP Ale to może dlatego, że ogólnie nie jestem wysoka i ciężko by było znaleźć faceta, który byłby niższy.
Plus nie mam fetysz, żeby być 10cm mniejszą, więc generalnie mi to lotto. Byłam z facetem, który był mojego wzrostu (który jest teraz z laską wyższą od siebie o głowę... Da się ;), jestem z facetem sporo wyższym od siebie...
  • Odpowiedz
@AdamZz: Facet powyżej 1.90 to już by było dla mnie za dużo, kark by mnie bolał :D Wzrost nie jest taki ważny, ale fajnie jakby facet był wyższy i tyle. W moim przypadku to akurat nie problem bo każdy jest wyższy - 158 here ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AdamZz: ty tak naprawdę z tym śmiesznym pytaniem? głupie jest ustalanie jakiegokolwiek progu... mi wystarczy jak jest po prostu wyższy ode mnie, inaczej bym go traktowała jak młodszego brata/młodszego kolegę
  • Odpowiedz