Wpis z mikrobloga

Dzisiaj znowu rozpocząłem swoją przygodę z siłownią. Tym razem planuje nie 3-miesięczny a trwały romans z nią. Po wykonaniu połowy wykopowego planu FBW moję ręce/nogi stały się bezwładne. Wiedziałem, że jestem #!$%@?ą ale nie wiedziałem, że aż taką. Od jutra wlatuje z pełną dietą 3,5k kcal a z siłowni nie wyjdę dopóki nie zrobię całego planu ale powiedzcie mi:

1. Węgle dostarczać przed czy po treningu?

2. Zacząć suplementacje kreatyną czy się wstrzymąć tak ze 3 miesiące aż już trochę się obędę z siłownią i dietą?

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 6
@geekmaster:

1. Napisałbym coś o tym, ale zostane okrzyknięty heretykiem i spłonę na mireczkowym stosie.

2. Bier Pan, kreatyna to tylko suplement.. nie ma żadnych magicznych i cudownych właściwości jak niektórzy od niej oczekują. 5 gramów dziennie przez cały rok.
@geekmaster:

1. Ja jem godzine przed treningiem tak zeby miec sile pizgac ciezary, oraz brac koksowa mowi by po treningu do 20 minut uzupelnic wegle (tak na szybko w szatni #!$%@? banana), do 40minut po treningu uzupelniam bialko.

2. Tu zdania sa podzielone niektorzy mowia by brac od poczatku, inni gdy masz zastoj. Co do ilosci kreatyny to tez nie ma jednej odpowiedzi niektorzy biora 1g/10kg masy ciala w 2-3 dawkach
@geekmaster: Sam się interesowałem ostatnio bo też wróciłem do trenowania i po przeszukaniu kilkunastu stron odradza się kreatynę od samego początku. Ale jeśli miałeś już wcześniej doświadczenie z siłownią to po 3 miesiącach jak dociągniesz już do wyników jakie miałeś pod koniec poprzedniego "romansu" to możesz wrzucić kreatynę.

Monohydrat (jak w proszku) to wymieszać z cukrami(np. dekstroza) przed treningiem 5g i po treningu podobnie(mono transportuje się z cukrem do mięśni. Mono