Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #java

Chcę napisać program w Javie i wyświetlić wykresy oraz tabelkę z danymi. W czym najszybciej/najlepiej to zrobić?

Aplikacja ma być desktopowa (więc odpada wszystko z web). Zostaje znany Swing (ale jest trochę niewygodny). Albo nowe rozwiązanie JavaFX (musiałbym się nauczyć). Słyszałem, że jest jeszcze coś nowszego i bardziej polecanego. Ktoś, coś?
  • 11
@kisi3l: nowsze niż Swing, a niedawno było głośniej o JavaFX.
Mój problem jest taki, że ma być rozwiązane bardzo szybko (będę musiał co tydzień na labach tego używać, będę miał godzinę na zrobienie całej aplikacji). Wiem, że w Swingu było trochę z tym zabawy (w sumie to używałem oddzielnej biblioteki JFreeChart, ale nie była wygodna). A JavaFX lepiej to wygląda?
@kisi3l: raczej tak, bo mam to zrobić mega szybko. Nie będzie czasu, żeby serwer startował, długa kompilacja itd. Po za tym bawienie się dodatkowo w web (HTML, zabawa CSS z pozycjonowaniem itd) to będzie dłużej.


@zranoI: z tego co patrzę to jest plugin do Eclipse. Nie wiem czy będę mógł doinstalować coś. Możliwe, że będę musiał to zrobić w czystym Eclipse/NetBeans z ewentualnie ściągniętymi bibliotekami.

@fdisk: rozumiem, że to
@mk321:
może nie tyle plugin co framework bazujący na API Eclipse'a. Plus to na pewno to że masz od razu gotowy cały szkielet aplikacji a Tobie zostaje tylko implementacja widoków/edytorów etc.

@mk321: Napisałem ostatnio aplikacje, której głównym celem jest wyświetlanie wykresów z danych Czas/Wartości liczbowe, ilość rekordów do ok. 100k z użyciem JavaFX. Standardowy LineChart moim zdaniem nie nadaje się do tego, za wolny. Użyłem jFreeChart i embedowałem go jako SwingNode, działa bardzo sprawnie.
@Whipie: 100k rekordów na wykresie? Po co tyle wyświetlać? Nie lepiej było wyświetlić co któryś (czy tam przybliżyć)? Przecież i tak nie widać takiej dokładności na wykresie.
@mk321: Tak jest szybciej, to tylko aplikacja narzędziowa do testów. Zresztą 100k to skrajny przypadek, najczęściej około 10k. No i mogę zoomować wykres i dane są rzeczywiste, gdzie w LineChart nie ma standardowego zoomowania, a ja nie mam czasu by pisać własną implementację tego. Jak chcesz to możesz użyć LineChart i dane przełożyć przez algorytm RDP.