Wpis z mikrobloga

#raspi #raspberrypi #raspberry #programowanie #it

ej mireczki serio z raspi mogę se zrobić smart tv? chciałbym ożywić starego Grundiga, który ma tylko HDMI i żadnych innych bajerów. Mógłbym prasować, ćwiczyć i jednocześnie serial oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaki software polecacie, aby wgrać smart tv?

P.S. A jest sens robić z niego klaster i postawić sobie np. serwer TeamSpeak albo chmurę?
  • 13
  • Odpowiedz
@sezamus: OpenELEC albo OSMC, dodatkowo coś możesz na nim postawić jak chce Ci się bawić bo czemu nie? Tylko może zwolnić trochę jak napakujesz nie wiadomo co, no i zależy na jakim RPi chcesz stawiać (zero/2/3)
  • Odpowiedz
@rotor219: Prywatny odbiór. U mnie na RPi2 po prostu płynniej działało. OpenELEC czasem mi się zwieszał lub łapał zadyszkę, a na OSMC nie miałem tego problemu.
  • Odpowiedz
@KurzegoStara: dawno nie odpałem bo od kilku tygodni dodatek ssie pałke, ale jeszfze w grudniu tylko i wyłącsnie z genesis korzystałem. Działal out of a box. Jedyne co konfigurowałem to synchro z biblioteką.
  • Odpowiedz
@KurzegoStara: @wajdzik: ostatnio postawiłem OSMC na RPi2, troszkę tych dodatków tam jest... Tylko większość z nich mi nie działa, nie wiem czym to jest spowodowane. Czasami nie mogę połączyć się adapterem z WIFI - zrywa połączenie. Jak u was wygląda z bazami filmów? Korzystając z wtyczki Telewizja Polska - nie działa mi np. zalukaj, a na innych serwisach filmy po prostu się nie ładują. Natomiast wtyczka Icefilms działa
  • Odpowiedz
@magitsznydanjel: Coś musiałeś namieszać w ustawieniach z tymi napisami. OpenSub zawsze mi dobrze pobierało. Napiprojekt i napisy24 to różnie, ale na opensub z reguły mam wszystko. Co do adaptera wifi. Sprawdź na innym systemie - może masz jakiś nie do końca kompatybilny. Same dodatki powinny działać tak samo na wszystkich systemach. Co najwyżej na jednym wolniej, a na drugim szybciej. One w końcu nie korzystają z systemu samego w sobie
  • Odpowiedz