Wpis z mikrobloga

Pytam zupełnie poważnie.
Dlaczego wege nie jedzą produktów typu jajka, mleko itd. czyli takich przy produkcji, których nie ucierpiały żadne zwierzęta?
Mam tu na myśli te osoby, które nie jedzą mięsa "żeby nie krzywdzić zwierząt", a nie te, które robią to np. dla zdrowia, albo po prostu im się tak podoba.
Edit: Trochę nie jasno napisałem, chodzi mi i jajka, mleko itd. których produkcja spełnia jakieś eko normy.

#wegetarianizm #weganizm
  • 18
@Jukebox: Twoje pytanie zawiera w sobie błędne sugestie, które warto wyjaśnić. Po pierwsze wegetarianie zazwyczaj jedzą mleko i jaja, to weganie ich nie jedzą. Po drugie, przy produkcji jajek i mleka zwierzęta cierpią tak samo jak przy produkcji mięsa. Kury produkujące jajka są trzymane w bardzo ciasnych klatkach, tak ciasnych że kaleczą się próbując się w nich poruszać. A krowa daje mleko tylko po urodzeniu cielaka, cielaki są im odbierane i
@Jukebox: Jako osoba spożywająca takie produkty i żywiąca się "standardowo" jeszcze 5 miesięcy temu postaram się powiedzieć pokrótce, bo tego okrucieństwa się nie da opisać. Żeby krowa dawała mleko, musi mieć dziecko, czyli w jakiś sposób musi zostać zapłodniona. W tym celu używa się nasienia byka i jak gdyby nigdy nic wpycha się je prętem metalowym. W ten sposób rodzi się cielak, który kilka dni po urodzeniu jest oddzielany od matki.
Dlaczego wege nie jedzą produktów typu jajka, mleko itd. czyli takich przy produkcji, których nie ucierpiały żadne zwierzęta?


@Jukebox: Jesteś pewien, że przy produkcji mleka i jajek nie cierpią żadne zwierzęta?

Edit: Trochę nie jasno napisałem, chodzi mi i jajka, mleko itd. których produkcja spełnia jakieś eko normy.


@Jukebox: Nie ma czegoś takiego.