Wpis z mikrobloga

O hui, prawie bym przegapił 28 urodziny swojego najukochańszego, najlepszego na świecie samochodu :v aż mu z tej okazji porządne mycie, odkurzanie i czyszczenie jutro zafunduję. Co prawda niedawno przesiadłem się do kupionego za własne audi 80 b4 2.8, ale czerwoną B3 kupioną przez dziadka 11 lat temu tak lubię, że mam nadzieję nigdy nie musieć jej sprzedawać. Poza maską i lewym błotnikiem nadwozie jest w pełni oryginalne i nie ma grama rdzy. Kiedyś dam te 2 elementy do pomalowania bo ciut się łuszczą, zafunduję pełną polerkę i auto będzie się błyszczało tak, jak 28 lat temu :] a już teraz zdarza się że ktoś na ulicy zaczepi i zagada. Jasne wnętrze w idealnym stanie, silnik to niezniszczalna benzyna 1.8 75KM Choćbym chciał, to w tym aucie nawet nie ma w co inwestować, bo samo z siebie prawie nic się nie psuje. Stare a zadbane, zachowane w oryginale auta to coś pięknego :]
#motoryzacja #urodziny #youngtimer #audi #audi80 #samochody
TypowyPolskiFaszysta - O hui, prawie bym przegapił 28 urodziny swojego najukochańszeg...

źródło: comment_sJn8Y4fu3t7SWe7NjkqIAZgmeLxfeIKl.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TypowyPolskiFaszysta: Miałem w rodzinie identyczną, tylko w 1.6. Mega fajny bolid, a przede wszystkim niezniszczalny. Przez ponad 5 lat miałem głęboką rysę na błotniku (do gołej blachy) i ani gram rdzy tam się nie pojawił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czipsu: @Pawel2700: odkąd mamy tą b3 11 lat to wydaje mi się że silnik, podwozie itp. nie było ruszane ani razu a jak byłem na ostatnim przeglądzie to gość dopytywał się skąd mam takie cudo :> najpoważniejsza usterka do padnięty alternator, szwankujące przełączniki świateł, przeciekająca chłodnica itp :]
  • Odpowiedz
@bocznica: na parkingu dosłownie za każdym razem odprowadzam go wzrokiem :> ten lakier robi zajebiste wrażenie pośród tych wszystkich czarno-biało-szarych nijakich samochodów, a jak oddam go kiedyś do profesjonalnej polerki to będzie jeszcze lepiej.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: w życiu, jeśli tylko będę miał możliwość, to będę dążył do tego żeby był jak najbliższy stanowi fabrycznemu. W nim zresztą tak jak pisałem nic się nie psuje, obecnie najpoważniejsza rzecz do zrobienia to jedna felga do wyprostowania i płyn hamulcowy do wymiany i odpowietrzenia.
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: jakiś czas temu diagnosta powiedział mi, że auta 10-15 letnie powinno się złomować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A przeczepił się do tego, że na szybie miałem zarysowania od wycieraczek...
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: fajne autko, ja też zastanawiam się nad audi 80, spodobał mi się ten samochód po tym jak z kumplem jechaliśmy na woodstok z Gdyni jakieś 12h, nasz miał 1.6td ale jechało się nim świetnie, mega wygodny,rocznik bodajże '86. Ja rozglądam się za avantem 1.9td albo jakąś mocniejszą benzyną.
  • Odpowiedz