Wpis z mikrobloga

@Naciass: Może na starym dobry sąsiad magnes położył? ;)
Możesz zgłosić, licznik pójdzie do kontroli, ale jak nie stwierdzą uchybień (bardzo mało prawdopodobne), to zapłacisz.

Najlepiej - wyłącz wszystko w domu, zanotuj stan licznika, sprawdź kontrolkę (powinna migać dokładnie co napisany na liczniku czas), następnie włącz np. odkurzacz na 15 min (lub cokolwiek innego, co ma dużą moc i będzie ją pobierać ciągle) i policz, czy wskazanie licznika zgadza się z
@Dzyszla: mieszkam w domu jednorodzinnym i moj dom jest ostatnim na linii, wiec sasiada ;) i kradziejstwo tez wykluczam.
Jutro wlasnie mam zamiar wylaczyc wszystko z gniazdek i zobaczyc. Swietny pomysl z tym odkurzaczem!!! dzieki:) bo wlasnie podejrzewam ze on jakby dwa razy nalicza. Skoro rachunek jest praktycznie dwa razy wyzszy.
gostek jak go ustawial to strasznie sie motal i mylił. Obawiam sie ze cos spieprzyl...
ot jak to stare i
powinna migać dokładnie co napisany na liczniku czas), następnie włącz np. odkurzacz na 15 min (lub cokolwiek innego, co ma dużą


@Naciass: Tak jak kolega @Dzyszla napisał - odłącz wszystko co masz podłączone do gniazdek i sprwadź czy dioda wyjścia impulsowego miga, jeżeli miga to coś jest nie tak..
@Dzyszla: a masz jakis pomysl dlaczego mam w gniazdku ponad 240 zamiast 230?
Jutro jade do pge to wyjasniac, bo mam tez okropne skoki napiecia. Zarowki mi przygasaja jak w horrorze( ͡° ʖ̯ ͡°)
a masz jakis pomysl dlaczego mam w gniazdku ponad 240 zamiast 230?


@Naciass: Jeśli jesteś blisko transformatora, to jest to normalne. Natomiast efektem ubocznym będzie tylko tyle, że szybciej wodę zagotujesz (więc nawet mniej zapłacisz = mniejsze straty ciepła z czajnika podczas gotowania).
@connor1: a czy moze sie "krecic" dwa razy szybciej? czy to w ogole mozliwe?.
cykam sie ze jak oddam licznik do badania to zatuszuja sprawe i 900 zl w dupe na zawyzony rachunek...
Nie nadążam odpisywać ;)

jestem na samym koncu linii, wiec tak troche dziwnie.


@Naciass: A dużo jest odbiorców? Może po prostu przygotowane to na większą ilość. Ile możesz mieć do trafo?

a cxy urzadzenia elektryczne nie odczuja tego negatywnie?


@Naciass: Taki mały błąd możesz pominąć. Te zasilane wprost będą po prostu pracować nieco wydajniej (no, chyba że tradycyjna żarówka się szybciej przepali), a te zasilane przez zasilacze - kompletnie tego