Wpis z mikrobloga

Zbiór niektórych dobrych pytań z AMA Pana Wałęsy:

@Konfucjusz:

Czemu usuneliście drugi raz z rzędu moje pytania do Prezydenta?


Też to zauważyłem, ze usuwają użytkownikom merytoryczne pytania dlatego wszystkie staram się wyłapywać. Kto jest w moim komentarzu zacytowany, a jego pytanie zostało usunięte niech zgłasza.

@syluch:

Dlaczego Pan Prezydent identyfikuje się z grupą KOD oraz ludźmi którzy są poplecznikami komunistów , z którymi Pan walczył???

@Shelb210

Panie Prezydencie jak to się dzieje w polityce, że gdy już dana frakcja dostanie mandat zaufania od społeczeństwa oni nagle tracą możliwości wywiązania się ze swoich obietnic. Zupełnie jak Pan w przeszłości. Co tak naprawdę jest blokerem zmian i wprowadzania zdroworozsądkowych ustaw takich które w ogólnym rozrachunku powinny wychodzić wszystkim na dobre, nie tylko kilku przedsiębiorstwom. Czy istnieje inna scena polityczna i tam zapadają decyzje?


@Majchrzak07:

Jak wytłumaczy Pan fakt, że opisywane przez Pana szanowną małżonkę wygrane w tototlotka, za które kupił Pan pralkę i telewizor, schodzą się czasowo z niedawno ujawnionymi pokwitowaniami pobierania wynagrodzenia jako rzekomy TW?


@Uriel0987:

1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?


@AndrusZgc

Dlaczego jako Prezydent zgodził się Pan na likwidację Polskiego przemysłu i jego prywatyzację za 4-5% własności przez co dziś zdominował nas obcy kapitał a w Polsce bezrobocie i bieda do dziś są jednymi z największych problemów społecznych?


@Mikolajson:

Czy uważa Pan, że jako prezydent dobrze wypełnił pan swoje obietnice wyborcze?


@dr_gorasul:

Czy pomyślenie, że Wałęsa mógł być agentem to myślozbrodnia?


@blackicewr:

Za co Pan tak nienawidzi pisu?


@JohnnyC:

Jak było naprawdę: Czy przeskoczył Pan płot czy też został Pan przetransportowany motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni? Mowa o wydarzeniach powiązanych ze strajkiem 14.08.1980r


@BQP:

Czemu zdecydował się Pan na AMA w serwisie, którego użytkownicy nie są Panu przychylni?


@wuwunio94:

Panie @lechwalesa: W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?


@fappfapp:

Nie obawia się Pan islamizacji Europy?


@Nemezis_ 7:

Skoro to AMA to mam pytanie trochę z innej beczki →→→→→→ Co myśli Pan Prezydent na temat przyjmowania imigrantów, spoza europy do Polski? Czy powinni być przyjmowani skoro tak wielu przyjęliśmy z Ukrainy? ←←←←←←


@Surykot:

Gdyby mógł Pan zmienić coś w swojej przeszłości to co by to było?


@dr_gorasul

Dlaczego wyrywał pan kartki z teczek?


@JohnMatrix:

Czy aby udowodnić swoją niewinność poddałby się pan badaniu wariografem?


@publiczny2010:

Co Pan sądzi o obecnej władzy i o tym co osiągnęła poprzednia.


@Theczarek:

Panie Prezydencie, czy z perspektywy czasu uważa Pan, że "komunę" można było w Polsce obalić bez ugodowego dogadania się z władzami reżimowymi, co w konsekwencji doprowadziło by do upragnionej "grubej kreski" i wyeliminowania służb i polityków reżimowych z życia publicznego w nowej Polsce, czy też uważa Pan, że dopuszczenie tych ludzi było warunkiem bezkrwawej transformacji?


@merciless85:

@lechwalesa: Co miał Pan na myśli mówiąc dla telewizji TVN" kapitan graczyk który mnie zwerbował"?

https://www.youtube.com/watch?v=lqMsWzB5LYw&feature=youtu.be

@Seadler:

Czy zamierza Pan w jakikolwiek sposób odnieść się do pytań Anny Walentynowicz ?


@prawy_mirek:

Czemu próbuje Pan, wraz z całym tzw. establishmentem politycznym, odwlec w nieskończoność sprawę dowodów Pana niewinności?

Mówi Pan: to kłamstwa, ja to udowodnię, pokażę, będą międzynarodowe badania, będzie analiza grafologiczna - jedna, druga, wszystko będzie jasne... Wszystko obiecuje Pan w czasie przyszłym, czekamy na konkrety, bo moim zdaniem jest to próba rozmycia odpowiedzialności i "przeczekania sprawy".


@van-der-staas:

Dlaczego w obozie w Arłamowie przyznano Panu prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?


@niedobity81:

Panie Prezydencie, na II zjeździe Solidarności pytano Pana o rozliczenia finansowe, odpowiedział Pan: "Był taki jeden, co o rozliczenia pytał, a teraz wącha kwiatki od dołu".

Czy miał Pan wtedy na myśli Pańskiego przyjaciela i działacza Solidarności - Jana Samsonowicza, który w 1983 roku był u Pana w domu i domagał się rozliczenia, a 10 dni później został powieszony na płocie stoczni przez nieznanych sprawców?


@mun88:

@lechwalesa, czy uważa Pan, że wprowadzany program 500+ pomoże zwiększyć dzietność Polaków, czy jest to marnowanie publicznych pieniędzy?


@eciek:

Co Pan sądzi o osobach, którzy ( lub ich najbliższe rodziny) byli mocno związani z PZPR, a nadal pełnią ważne funkcje w rządzie lub w świecie mediów?

Chodzi mi o takich ludzi jak np. pan Piotrowicz.


@Laki_luk_buk:

Czy obchodzi Pana to, że za kilkanaście lat podręczniki do historii będą pisały o Panu jako o tajnym współpracowniku SB, a nie jak teraz, o bohaterze Solidarności.?


@bbuszmenkaa:

Jaki kraj powinien być wzorem dla Polski?

Czy Polacy to antysemici?( ͡º ͜ʖ͡º)


@mysz0n:

Jak Pan myśli, dlaczego to wszystko teraz wypłynęło? przypadek, czy jakieś świadome działanie kogoś komu zależny, aby po tylu latach Pana zdyskredytować?


@paczenawas:

Czy byłeś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB?


@jamesbond007:

jaka była Pana pierwsza myśl, kiedy dowiedział się Pan, że dostał Pokojową Nagrodę Nobla?


@B3d3k:

Co Pan sądzi o „Żołnierzach Wyklętych”?


@robbrzeg:

Po co General Kiszczak mial by trzymac w swoim domu przez 30 lat nie prawdziwe dokumenty na Pana?


@Matador405:

13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz?


@boguslaw-pomietlo:

@lechwalesa Szanowny Panie Prezydencie na pewno dziękuje serdecznie Panu i osobom Solidarności za to ,że byliście w tym czasie i w tym miejscu ćwierć wieku temu , chciałem zapytać co czuje Pan po tym czasie patrząc na Nasz Kraj Polskę ,

czy jest Pan zadowolony z transformacji ?


@orangio:

Jeżeli cofnąłby się pan w czasie, co by pan zmienił ?


@kemottomek:

Nie czuje się pan wykorzystany przez SB? Wygląda na to, że został pan celowo wykreowany na ikonę "dobrych" zmian w Polsce. Zamiast obalić komunizm do końca z rządem Olszewskiego doszliśmy do kuriozum w którym były komuch Kiszczak obalił w Polsce komunizm.


@Juve6661:

Po co Pan wypożyczał teczki i wyrywał z nich kartki , skoro są to nic nie warte podróbki ?


@PanWykopek:

@lechwalesa: Twierdził pan, że nagrywano pana podczas seksu. Czy może pan potwierdzić, że materiały filmowe, na których pan uprawia seks, istnieją?

"Otóż wiedziałem, że mam bezpośrednio kamerę założoną malusieńką nad moim łóżkiem w domu. Wie Pan, różne figle się robi z żoną. Chciałem zobaczyć, czy i te rzeczy znalazły się w archiwach po SB.[...]Kiedyś mi przysłano zdjęcie moich narządów. Sprawdziłem, że to są moje."


@suntzu11:

co to znaczy "otarcie się o bezpiekę"?


@sequel:

@lechwalesa: Czy uważa Pan że powinno się sprawdzić każdego człowieka związanego z ówczesną władzą (Jaruzelski, etc) pod kątem teczek trzymanych w domach/biurach/etc. ?


@MedioLand_PL:

Myśli Pan, że zmiany w Polsce w ostatnich latach są na plus dla obywateli?


@selena:

Dlaczego nazywa Pan społeczność Wykopu prostymi ludźmi?


@insanity1610:

Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?


@killerpizza:

Panie Prezydencie, po co to AMA?


@ LibertyPrime:

Panie prezydencie, jak Pan zdołał przegrać wybory prezydenckie z komunistą 5 lat po obaleniu przez Pana komuny?


@fryzjer81:

Dlaczego odwołał pan rząd pana Olszewskiego i przez to zablokował pan lustrację?


@alamo888:

Patrząc na podziały jakie powstały w Solidarności czy nie uważa pan ze jednak w jakimś stopniu komuniści wygrali?


@insanity1610:

Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę?


@Cacor:

Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?


@iwonaa:

Kiedy zamierza Pan wystąpić do sądu lustracyjnego i oczyścić swoje dobre imię?


@childofpeace:

1. Czy donosił Pan SB w latach 1970 - 1976?

2. Czy współpracował Pan z wywiadem rosyjskim?

3. Dlaczego mamy Panu wierzyć?


@virusman:

Najbardziej obiecujacy polski polityk to...?


@signap:

Jak sie pan odniesie do swoich dawnych slow w stosunku do KOD?

http://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_OdAhtzn08FCWWFEB9c7oNuf9OUvz6ikS,w400.jpg

@panaparat:

Jaki jest Pana stosunek do filmu Grzegorza Brauna "Plusy dodatnie, plusy ujemne", oraz zawartych w nim wypowiedzi świadków opisujących Pana współpracę z SB?


@Kaczypawlak:

Miał Pan nieślubne dziecko i zostawił kobietę przy nadziei? Jak opisano to w książce "Wałęsa człowiek z teczki"?


@nemez:

1. Czu uważa pan ze cel uświęca środki?

2. Czy uważa pan się za inteligentnego człowieka?
3. Czy uważa pan że mógł pan być nieświadomie manipulowany przez służby?
4. Czy uważa pan że służby specjalne miały duży wpływ na politykę po roku 1989?

@Fifio:

@lechwalesa czy kiedykolwiek SB groziło Pana rodzinie ?


@Majster_2:

Dzień dobry @lechwalesa

Dużo Pan Prezydent podróżuje, więc pytanie mam takie. Do jakiego kraju chciałby Pan wyemigrować, żeby spędzić resztę życia?


@bachus:

Czy ma pan żal do żony, że poruszyła dość przykre (moim zdaniem) dla Pana tematy w swojej książce?


@wednes:

Czy są jakieś dowody na to, że Pan NIE współpracował, czy jest tylko Pańskie słowo?
  • 6