Wpis z mikrobloga

@jondrek: Ale tak na poważnie. Załóżmy, że znalazłaby się kobieta posiadająca polskie obywatelstwo. Nawet pal licho obywatelstwo. Po prostu czująca się polką, znająca historię tego kraju na przeciętnym poziomie, utożsamiająca się z nią. Załóżmy, że przyjechała tutaj z rodzicami z Iraku jeszcze za komuny bądź tutaj urodzona. Ale jednocześnie będąca muzułmanką i żyjąca mniej lub bardziej zgodnie z zasadami islamu.

Załóżmy, że chciała by w takim stroju pójść na Marsz Niepodległości.
  • Odpowiedz
@Topgun: Bo to strój kąpielowy, co będzie dalej? Majtki? Papier toaletowy? To jest symbol który powinien być szanowany za historię jaka się za nim kryje, a co za tym idzie stosowany z rozwagą i szacunkiem.
  • Odpowiedz
@remikbdn: Dlaczego oprócz ojca?

Kazimierz Smoleński Osadzony wraz z całą rodziną na Pawiaku przez ponad pół roku był poddawany torturom. Rozstrzelany w bramie domu przy ulicy Dzielnej 21 w Warszawie wraz z kilkudziesięcioma więźniami Pawiaka.

Uważam, że to wtrącenie (oprócz ojca) jest bezsensowne wskazuje jakoby mógł się on uratować. Prawda jest taka, że nie wywieźli go bo został jeszcze wcześniej rozstrzelany.

ps. Została aresztowana nie 30 a 3 listopada.

To też
  • Odpowiedz
Moim zdaniem to Janowi Marii Sokołowskiemu redaktor naczelny "Biuletynu Informacyjnego" polecił narysowanie znaku, jaki w druku pojawi się obok artykułu "Kotwica", napisanego przez Kamińskiego i zamieszczonego w "Biuletynie" 16 kwietnia 1942.

Może to nie on wpadł na pomysł znaku Polski Walczącej, może rzeczywiście Kotwicę wymyśliła Anna Smoleńska, a może ktoś inny – ale wszystko wskazuje na to, że ostateczny kształt graficzny jest autorstwa zapomnianego artysty Sokołowskiego.


@adam-skowyt: Chyba jednak nie. Symbol
s.....e - > Moim zdaniem to Janowi Marii Sokołowskiemu redaktor naczelny "Biuletynu I...

źródło: comment_9Fv949MmgvHowe3raoafPzUSQulJmr68.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz