Wpis z mikrobloga

Ten ból kiedy po 2 latach działalności przychodzi zapłacić "duży" ZUS (1121,52 zł) wiedząc, że równie dobrze można by wyrzucić pieniądze za okno jest nie do opisania.
#gorzkiezale
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przecież zus albo coś w tym rodzaju jest od zawsze


@czesio1312: Nie od zawsze, tylko od 1934 z przerwami. Za granicą pierwszy był Bismarck. Ponadto ZUS jest piramidą finansową i bilansuje się tylko wtedy kiedy jest więcej wpłacających niż biorących. A powoli proporcja się psuje.
Do tego dochodzą koszta administracyjne (niewielkie).

co ty
  • Odpowiedz
@adwokatka: Ale #rakcontent w komentarzach, zus to zbiurokratyzowana skarbonka bez dna. Polska dopłaca do niej ponad 60 mld zł i koszty z roku na rok rosną. Biorąc pod uwagę katastrofę demograficzną jaka nas czeka, bankructwo jest nieuniknione. Osoby które pracują są na tyle odpowiedzialne aby odkładać na emeryturę ! socjaliści robią z ludzi nieporadnych idiotów. Swoją drogą mogłaś założyć firmę w UK ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@piesiak1975: nie mam dzieci. Mąż też ma działalność. Gdybym teraz chciała mieć dziecko to i tak czeka mnie praca do dnia porodu i powrót po max 3 tygodniach z uwagi na charakter pracy i świadczenia, z których nie starczyłoby mi nawet na koszty prowadzenia działalności.
  • Odpowiedz