Wpis z mikrobloga

@lechwalesa: Abp Głódź mówi że wyrządziłem jakieś krzywdy ,aż się prosi by zmierzyć ,kto więcej ? .....Oświadczam że nie znam żadnej krzywdy wyrządzonej .Proszę o konkrety gdzie co komu kiedy ? To co opowiadają Jagielski Szyler Lenarciak to bezczelne kłamstwa .To wytworzyła SB by brać na moje konto pieniądze .Ja musiałem spotkać się w pracy na polecenie kierownika i nie z SB a z kontrwywiadem i było tego może 5 razy do 1976 r .Potem zapowiedziałem kierownikowi by mnie nie odrywano w pracy do tych panów a jeśli mnie zawoła to jak zobaczę kto i tak wyjdę bez słowa ..Potem było kilka wezwań formalnych do komendy i tu musiałem stawić się na wezwanie ale tego taż było około 5 razy dp 1976 r.W żadnym tych spotkań nie padło z mojej strony żadne nazwisko ,ani jakikolwiek donos .Proszę mi wierzyć .To jest do udowodnienia na tych upublicznionych przez IPN ostatnio dokumentach
  • 121
  • Odpowiedz
@jannna: Sluchaj chcesz sobie bronic sprzedawczyka to sobie go bron siedzac gdzies tam sobie za granica i wspominaj z nostalgia 80 lata.
Gdzies sie zafiksowales na talach 80tych i tak ci pozostalo. Od tego czasu wiele sie w Polsce zmienilo, przyjedz pomieszkaj pare lat to sie przekonasz. Jak wpadniesz na weekend albo miesiac to g bedziesz wiedzial na temat rzeczywistosci.
Popracowalbys jak wiekszosc polakow na smieciowych umowach albo o prace
  • Odpowiedz
@john-srnith: na Warszawę z wysoka patrzyłem w kierunku... gdzieś tam się kotłowało kilometr niżej... a wokół wierchy same... nielubiłem góralskiej muzyki ! i po i Żonę przyjechałem ponownie na Mazowsze...

i pozostałem siedzę sobie spowortem w miejscu urodzenia z drugą Żoną...
  • Odpowiedz
Czlowiek niewinny nie czysci akt po archiwach w latach 92-95 z dokumentow nieprzychylnych. Wg Cenckiewicza-Gontarczyka. Sprzedawczyk i jego pomagierzy lacznie zniszczyli kilka tysiecy stron dokumentow na zywca wyrywanych z akt.... Historia juz nigdy nie dowie sie jakie to byly dokumenty a sprzedawczyk z rozdwojeniem jazni sie nie przyzna.
Jakich mamy politykow takich mamy bohaterow.
Jak ja pare lat temu przeczytalem ksiazke Gontarczyka Cenckiewicza to od razu stalo sie dla mnie jasne ze to sprzedawczyk.
Z faktami nie da sie polemizowac. Tam nie ma dyskusji.
Stoisz na przeciwko faktow i nie mozesz nic powiedziec.
Bo raptem wszystko staje sie jasne. Staje sie jasna wtedy nocna zmiana, obalenie rzadzu Olszewskiego, wtawienie na jego miejsce figuranta Pawlaka. Rozszabrowanie majatku PRL i uwlaszczenie kolesi i kolegow krolika.
  • Odpowiedz
@jannna: "Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie." Warto o tym pamiętać, bo nasza historia niestety jest zawiła niczym pętla na szyji skazańca.
  • Odpowiedz
@lechwalesa: wstyd mi za tych młodych głupich ludzi, którzy Pana obrażają, a nie mają o niczym pojęcia. Własną córkę wychowałam inaczej, ma dopiero 15 lat, a rozumie lata 70. i 80 lepiej niż wszyscy razem mądrale tu wzięci. Byłam małym dzieckiem, pamiętam zarówno kałachy na plechach ludzi na przejściach ulicznych, jak czołgi. Czołem! My ludzie Uniwersytetu Jagiellońskiego jesteśmy z Panem, a jesli ktoś z nich Pana nie lubi, to i
  • Odpowiedz
@rodzynkowy: niektóre dokumenty są innym pismem, wolniejszym i bardziej starannym, jakby naśladowanym, to jest podejrzane. W dwóch podpisach Lech Wałęsa z tego samego roku 1970 są ogromne różnice - ten na kwestionariuszu osobowym wydaje się być powtórzony na oświadczeniu o współpracy. Choć oczywiście fakt pewnych kontaktów z SB jest niepodważalny, to wiele z tych dokumentów może być kompletną mistyfikacją.
  • Odpowiedz
@gizela-abuk: Gizela, kobieta jestes wiec i prochu nie wymyslisz. Pewnie litujesz sie nad kazdym pieskiem i kotkiem. Ja w przeciwienstwie do ciebie przeczytalem cala teczke pracy TW Bolka i Jego teczke osobowowa.
Nie ma o czym dyskutowac. Jest sprzedawczykiem. Bral kase i to nie mala, do tego to prowokator lajza i pijak. Bo kazdy pijak to lajza:)
I mow za siebie my Ludzie uniwersytetu Jagiellonskiego.
Nie jestes zadnym Uniwersytetem Jagiellonskim.
  • Odpowiedz
@lechwalesa: Pana pismo wydaje mi się zbyt piękne i staranne, a składnia i ortografia zbyt poprawna. To nie w Pana stylu, nie umniejszając w niczym. Coś tu nie gra. Przecież nie mógł Pan podpisać się "Lech Wałęsa" i w kolejnej linijce "Bolek". Tak jakby celowo napisane.
  • Odpowiedz
@john-srnith: Na szczęscie nie jestem UJotem, ale szczęśliwie człowiekiem UJotu. Mozna być zdegustowanym (też jestem, niestety) i podłamanym, że ten "Lechu" tak się dał. Tylko że zdegustowanie przynosi wyłącznie klęskę i nie chodzi tu o moralnośc i tym podobne etyczne sprawki (ponoć dla kobiet, he, he, jacy Wy dziecinni). Tu chodzi o politykę i siłę naszego kraju. Mądry człowiek wie, że konsekwencje "zdegustowania" mogą być zgubne dla kraju. A przecież
  • Odpowiedz
Terefere. Akurat krytyka Walesy 46 lat po wydarzeniach 70 roku, i 20 lat po zmianie ustroju w Polsce wplywa na bezpieczenstwo i sile naszego kraju.
Tylko idiota moze pomyslec ze brniecie w klamstwo umacnia nasz kraj.
Wlasnie naglosnienie sprawy, i upublicznienie spowoduje ze juz nikt wiecej nie bedzie musial sie bac gry teczkami. W Niemczech Czechach i innyc panstwach bloku wschodniego archiwa otwarli zaraz po zmianie ustroju. Kazdy ale to kazdy mogl
  • Odpowiedz
@lechwalesa: w aktach Stasi są dokumenty na współpracę LW z służbami (Kszysztoporski, Kania etc) od 1978. Ulubione miejsca spotkań hotele Posejdon i monopol. Kiszczak pisze o współpracy Bolka do 1989... Może jednak warto stanąć w prawdzie? Skończyć ten wstyd dla rodziny.....
  • Odpowiedz
Skorumpowany PIS odpłaca teraz czarnej mafii za poparcie wyborcze. Stąd wypłata "odszkodowań" Rydzykowi za "toruńskie wody termalne" ze szkodą dla Skarbu Państwa. Rozdają co o nich nie należy.
  • Odpowiedz
@jannna: Jesteś prymitywnym zerem - na poziomie zera absolutnego Lorda Kelwina (zapewne nie wiesz kto to był). Nie dam ci chamie tej satysfakcji i nie przeczytam twojej riposty bo opuszczam to miejsce w necie nieodwracalnie. Do pięt mi prymitywie nie dorastasz. Mam 3 fakuktety i znam 6 języków obcych, Nic nie zrozumiałeś z tego o czym pisałeś - bo cóż ptasie możdzki tak mają. Zegnam. Oko za oko, ząb za
  • Odpowiedz