Wpis z mikrobloga

Mam mały problem, otóż udało mi się kupić E46 320d w okazyjnej cenie z uszkodzonym silnikiem i szczotki alternatora do wymiany, alternator zrobiony, też została teraz kwestia z silnikiem. Wszystko fajnie, silnik nie ma żadnych wycieków i jest cały suchy, wydawać by się mogło, że powinno wszystko chulać, lecz niestety nie ma tak łatwo, próbując przekręcić kluczem zanim go odpalę ten nawet nie chce drgnąć. Tu się pojawia pytanie, co może go tak trzymać, że nie da się nim przekręcić?

#bmw #e46 #motoryzacja #pytanie
  • 19
@trololo55: Suchy właśnie, jest jest ( ͡ ͜ʖ ͡)
@jestem_legenda: Jestem właśnie w trakcie dostawania się do rozrusznika, ale tak cholernie jest umiejscowiony, że trochę mi to zajmie.
@sebawo: Nie próbowałem zakręcić ze stacyjki, bo jak nie idzie zakręcić nim kluczem, to nie chciałem ryzykować ze stacyjki.
@rataj1995: teraz zrozumiałem, że kluczem w sensie masz klucz założony na wał, tak? No to jak tak nie chce się wał obrócić , to chyba trzeba rozbierać silnik.... albo zatarty, albo sprzęgło się tak posypało, że blokuje (bo wnioskuję, że na luzie sprawdzasz) no albo zawór spadł do cylindra i blokuje.
@sebawo: Dokładnie tak, na luzie wszystko było sprawdzane, dzisiaj albo jutro będę znał przyczynę co tam nie pyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szaremyszki: Patrząc na mentalność niemców, to jak już coś się uszkodzi w starszym aucie to nie chce im się tego naprawiać, tylko wtedy mają okazję kupić sobie nowsze auto, jak się nie uda zrobić tego silnika, to cóż będzie trzeba kupić inny, to nie
@szaremyszki: nie ma sensu ekonomicznego dla nich, dla nas jest. dlatego tyle tego się zwozi od niemca. niemiec nie musi brać kredytu na 10 lat żeby auto z salonu kupić. Jak mu jeszcze dają 5k ojro upustu jak stary zostawi, to się nawet minuty nie zastanowi.
@chripal: No to moja jest ciemno granatowa a lakier jest w bardzo ładnym stanie, nie ma żadnej rdzy, jeździć będzie za jakiś czas, dużo nie powinna mnie kosztować ta naprawa, jeżeli chodzi o wnętrze, to piękne skóry, multi kiero, klimatr., drewniane wykończenia, na moje więcej nie potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupiona też za 4k :)
@sebawo: Dzięki za wytłumaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡
@rataj1995: ja tylko dorzucę od siebie, że czasami lepiej kupić sprawny silnik i zrobić swapa, niż się bawić ze złomem. Tym bardziej w E46, gdzie jeśli choć trochę znasz się na rzeczy i masz warunki, nie jest to jakieś szczególnie skomplikowane. Dużo teraz tego jest na rynku, można wyhaczyć okazję z jakiegoś rozbitego na części/anglika etc. Nie wiem do końca jak z dieslami, ale takie gołe 2.5 czy 2.8 kupisz za