Wpis z mikrobloga

Mirasy mam dylemat.
Padł mi jeden z monitorów więc chcę go wymienić. Budżet to do ok. 2100zł (choć chętnie wydam mniej). No i tak przeglądając wstępny wybór padł na dwa modele opisane poniżej. Który wziąć? A może macie inne propozycje? Mój komp to i5 4870k, GTX 970 i 8 Gb ramu, trochę gram, trochę coś czasem poklepie kodu.

AOC G2460PG:
+ 144 Hz
+ Gsync
- Matryca TN
- FullHD
- właśnie zniknął mi ze sklepu z którego chciałem wziąć :D ogólnie nie wiem czy nie problem z dostępnością
Wątpliwości: nie wiem czy na tym kompie i tak odpalę cokolwiek w 120+ Hz bez ostrego zjeżdżania z detali ;) Co do technologii GSync to nie wiem czy ona działa pomiędzy 60-144 Hz razem z kartą czy tylko wokół konkretnych wartości?

BENQ GW2765HT:
+ 1440p
+ IPS
+ dość niski czas reakcji (5 ms)
- 60 Mhz (jak to tańsze IPSy)
Wątpliwości: Jako, że natywna rozdziałka to 1440p to każdą grę będę musiał odpalać w tej rozdziałce i nie wiem czy sprzęt zawsze podoła.

Co wybrać? Tak na logikę wydaje mi się, że i tak chyba prędzej odpale coś w 1440p i ciut niższych detalach niż osiągnę 120 fpsów w FullHD.

Co myślicie? A może jakiś zupełnie inny monitor?

#pcmasterrace #pc #gry #komputery
  • 7
@Theev: bierz refreshrate wysoki. beda ci krwawic oczy na nizszych czestotliwosciach od tego momentu ale cos za cos.

btw to jest 144 razy na sekunde a nie 144 mhz :D
Komp spokojnie uciągnie na high wszystkie fps w 1440p w co najmniej 60fps (typu bf4) ale zależy ile cali wolisz monitora. Gsync działa pomiędzy 60-120fps jak nie masz stałego odświeżania ustawionego. Najlepij 1440p w 144hz ( ͡° ͜ʖ ͡°)