Wpis z mikrobloga

#incore00gate
Dobra update. Pan Incore chce teraz zwrócić towar na rękojmi:

"Prawnik" polecił mu zwrot z tytułu rękojmi, na podstawie art 556 Kodeksu cywilnego. Wystąpił o zwrot towaru, gdyż dostał go w stanie niezupełnym.

Ale podpisał i wysłał mailem oświadczenie w którym to było napisane między innymi to:

Oświadczam również, iż nie będę już wracał w żaden sposób do sprawy dotyczącej aukcji nr 5984195232 na portalu allegro.pl. Spór uznaję za zakończony, zaś towar zgodny z opisem, sprawny.


Czujecie? A wiecie czemu chce to wysłać?

Aby być fair wobec mnie. Bo podobno mu tak tanio sprzedałem, dałem gratisy i w ogóle. A on sie na cenach nie zna :)

Fair w stosunku do mnie :D Mnioooodzio!

Dodatkowo:

Sprawa była zgłaszana dwukrotnie na pomoc allegro... Obie odpowiedzi brzmiały w stylu: Przykro nam, to Twój problem, gadaj sobie z kupującym. Nie zapomnij nam zapłacić prowizji za sprzedaż.

Myślicie, że ktoś od nich to czyta? Łatwo było by im sprawdzić, jak to dbają o klientkę z 250 pozytywami, 0 neutrali i 0 negatywów vs 26/0/10...

Dostali dowody a nawet do niego nie napisali. Zlali sprawę...

i...

Ktoś z czytających jest prawnikiem z Warszawy? Może pro bono znalazł by czas na p--o i chwilę rozmowy. Mirko nie zapomina, więc mi też nie zapomni jak temat zostawię ;) Ale nie mogę działać po omacku, bo naprawdę są przeróżne opinie. Wszyscy każą niszczyć, ale ja chce wiedzieć czym. Stąd też chciałbym się spotkać i pogadać.
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kurokaeru: Jak to? Do dziś pamiętam, jak na sprawdzianach/klasówkach/wejściówkach/kolokwiach/egzaminach trzeba było wykazywać się znajomością prawa.
A to Keplera, Newtona, Kirchoffa, ciążenia, Ampera, Archimedesa, Faradaya, Lamberta i dziesiątkami innych.

Więc tu waćpan nie ściemniaj, żeś fizyk, tylko się przyznaj, kim jesteś i co kombinujesz!
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bimbadil: Allegro faktycznie g---o może @allegro_pl i jego pomoc to kpina, jedyne co Ci poradzą po 30 dniach (bo wtedy oni osobiście wkraczają do sporu, do tego czasu to Ty masz to załatwiać ze sprzedającym), że masz iść na policje i wysłać im dokumenty sam to przerabiałem, musiałem na własną rękę załatwiać sprawę, bo nie chciało mi się w policje bawić. Tyle, że tutaj się z nimi zgadzam Ty jesteś sprzedającym, kasę dostałeś więc w czym mają Ci pomóc ? To on ma jakiś problem z towarem od Ciebie więc to on powinien założyć spór i szukać pomocy przez Allegro,a dopiero potem na policji. A policja też tego chętnie nie łyknie moim zdaniem, bo towar został wysłany, co prawda jest inna część niż w opisie, ale c--j niech nawet sprawa trafi do sądu xD co jest kpiną. To po okazaniu wszystkich logów, maili, wiadomości wyjdzie, że bimbadil i jego siostra po prostu się pomylili i chcieli okazali dobrą wolę, a ta p---a incore chciał wyłudzić kasę/osiągnąć korzyść z czyjegoś błędu.

Rozwiązania są dwa:
- zapominasz, w końcu kasę dostałeś lub oddajesz mu kasę a on Tobie sprzęt ale jak pisała chyba @andziorka sprzęt był przez niego prawdopodobnie naprawiany więc teraz niech s-------a :D sam tonie już w swoim kłamstwie.
- pójdziesz z tym do sądu, ale właściwie z czym ? Chyba, że na policji poradziliby że jest to próba wyłudzenia/szantażu/oszustwa, ale to chyba kosztuje
  • Odpowiedz
@qusk: @CzapkaG: oj tam oj tam.


@Polinik: Jestem istotą pochodzącą z planety Omega 7000, układu planet Omega sektora prawego Alfa galaktyki Zordon wymiaru prawego górnego siódmego. Moim celem jest infiltracja planety zwanej Ziemia, następnie przejęcie władzy i zniewolenie istot żyjących na niej zwanych ziemianami. Po ich zniewoleniu wchłonięcie całej energii emitowanej przez gwiazdę położoną w centrum tego układu planet i wysłanie jej do statku Nomekop
  • Odpowiedz
@bimbadil: Wystaw negatywa na allegro, pokrótce opisz, co tu się o------o. Do skarbówki napisz jak najbardziej. Jeśli chodzi o policję, z doświadczenia mogę Ci poradzić: spróbuj wszystko im wyjaśnić jak dziecku. W sensie, nie tylko wydrukuj skriny, ale podaj też linki, dokładne dane chłopaka, wszystko co może Ci przyjść do głowy. Linki do aukcji, do jego konta na allegro, do komentarzy, adres e-mail, link do jego konta na wykopie, całą
  • Odpowiedz
@bimbadil: jak mnie w-----a to zalozenie ze ktos ma pomóc pro bono. Do szewca tez pójdziesz i założysz ze pro bono Ci buty naprawi? Masz problem to idz jak czlowiek po poradę do prawnika, zapłać ile trzeba i tyle. Rozpiętość cen istnieje wiec nie wiem skad to przeświadczenie ze pomoc prawna ma byc darmowa.
  • Odpowiedz
@bimbadil: Jeszcze wczoraj mowiles, ze siostrab bedzie walczyc, ze kolezanka adwokatka caly plan pozwu wam opracowala i pomoze za darmo, a teraz sie okazuje, ze jednak paragrafow zabrakl i musisz prosic o darmowa pomoc? xD
Na skazanie wedlug kodeksu karnego nie masz raczej co liczyc, mozesz pozwac na drodze cywilnej, wiecej to cie bedzie kosztowalo, niz ugrasz.
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: Słuchaj no wybroczyno, nie napinaj się tak bo Ci guma w majtach strzeli ( ͡° ͜ʖ ͡°) @bimbadil zapytał tylko czy ktoś by nie zechciał się z nim spotkać i doradzić. Co w tym złego? Gdzie tu widzisz to swoje "ma pomóc pro bono"?

  • Odpowiedz
@bimbadil: na cenach sie nie zna, czlowiek ktory na raz sprzedawal chyba 15 sztuk samych procesorow, a calego sprzetu bylo na kilka ekranow xD mirrory z google/web archive takich rzeczy tez dolacz do papierow. I do p---------u do skarbowki przede wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CzapkaG: chodzi mi o to ze ta cała sprawa jak ja przeczytalem to sie nadaje na to zeby isc z nia do prawnika. Juz pomijam fakt ze goście sie opieraja obaj na forach prawnych, a tamten w ogole powołuje sie na ustawę ktora nie ma zastosowania w tym stanie faktycznym. Podejrzewam ze kolega ktory sprzedał kompa oszczędziłby sobie masę nerwow gdyby po prostu poszedl po poradę, zapłacił te dwie stówki
  • Odpowiedz
@Coolek: Bo czytać jak już się wypowiadasz trzeba umieć... Serio, to nie boli, wiem, że sporo tekstu ale raczej poradził byś sobie. Proszę: http://www.wykop.pl/link/3028773/jak-to-mirek-mirkowi-wilkiem-krotka-historia-o-tym-jak-nie-wyludzac-kasy/#comment-34710047
Zabrakło paragrafów? K---a nie mylisz mnie czasem z Incorem? Ja rzuciłem jeden. TYLKO JEDNEN. Nie rzucałem paragrafami. I nie proszę o darmową pomoc, co najwyżej zapytałem, czy któryś z mirków ma możliwość doradzić co i jak. Mylisz pojęcia, wyciągasz złe wnioski.
@Wybroczyna tak jak już
  • Odpowiedz