Wpis z mikrobloga

Witam... Dzis rano znów odwiedził mnie listonosz ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przyniósł tym razem małą paczkę (jakaś 1/5 lampki).
W paczuszce długo wyczekiwana (od 4? stycznia) kamerka samochodowa Xiaomi yi carcam.
Kamerka bez VAT, bo GB oszukuje polski rząd ( ͡ ͜ʖ ͡) wysyłka była z Chin, ale nakleili na wierzch naklejkę z Holandii, tzn że nadawca z Holandii niby jest. W każdym bądź razie, żadnej pieczątki na paczce nie było, jak i VATu.
Jak było wiadomo, wszystko w kamerce, jak i aplikacja jest po chińsku, więc rozkimanie troszkę potrwa.
Na początek tylko jedna fotka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_268947.html
#gearbest #banggood #xiaomi #xiaomiyi #xiaoyi #kamerasamochodowa #aliexpress #polskiedomy a raczej polskie meble i dekodery :-P
losmarte - Witam... Dzis rano znów odwiedził mnie listonosz ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przyniósł t...

źródło: comment_gl8t77ZNrNthPdkDyrA2YEpQ6fsnghzE.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
nakleili na wierzch naklejkę z Holandii, tzn że nadawca z Holandii niby jest.


@losmarte: haha :D po prostu wysłali NL post, taka coś jak nasza Poczta Polska która działa także w Chinach, i przez Holandię idą paczki stąd naklejka z Holandii, ryzyko Vatu jest identyczne jak w przypadku innych przewoźników
  • Odpowiedz
  • 0
@tabarok: a niby skąd UC ma wiedzieć ze paczka idzie z Chin skoro nic o tym nie świadczy? Jak miałem paczkę z telefonem również przez pocztę holenderską, to nadawca był chiński... tu mam holenderskiego
  • Odpowiedz
@tabarok: Wg poczty polskiej kraj nadania to Holandia, a wg przewoźnika Chiny i jeszcze raz napiszę na chińskiej naklejce naklejona jest holenderska i nic nie świadczy o tym, że paczka przyszła z Chin, pomimo że przyszła ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie ma żadnej pieczątki, świadczącej że paczka odwiedziła UC.
  • Odpowiedz
@losmarte: ja wiem jak wygląda przesyłka od NL post, paczka z chin idzie do holandii tam naklejają swoją naklejkę i wysyłają do Polski, ale w świetle przepisów jest to nadal przesyłka z poza UE i takową informację poczta posiada. Wielu już dało się naciąć wybierając NL Post czy też Sweden post myśląc że unikną dodatkowych kosztów, nie tak to działa, aż tak głupie urzędy celne nie są.
  • Odpowiedz
  • 0
ale ja byłem w pełni świadomy, że może być VAT, tylko że pierwszy raz nie miałem pieczątki zamawiając z Chin i naklejoną drugą naklejkę. Z resztą nieważne... ważne że 61 cebulionow w kieszeni( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz