Wpis z mikrobloga

Mirki, wytłumaczcie mi, na głównej afera @bimbadil vs @incore00 (http://www.wykop.pl/link/3028773/jak-to-mirek-mirkowi-wilkiem-krotka-historia-o-tym-jak-nie-wyludzac-kasy/), wykop jednogłośnie opowiada się za autorem znaleziska, ale ja nie ogarniam jednej podstawowej sprawy: jak można się tak pomylić w aukcji? Jak się kompa sprzedaje raz na ruski rok?

Odpowiedź @bimbadil na postawione przeze mnie pytanie to dla mnie lanie wody (http://www.wykop.pl/link/3028773/jak-to-mirek-mirkowi-wilkiem-krotka-historia-o-tym-jak-nie-wyludzac-kasy/#comment-34706399)

@sasik520: Szczerze? Sis wstawiła aukcje, a ja sobie przypomniałem w ostatniej chwili. Nie chciałem typa oszukać, nawet nie chciałem, żeby pomyślał, że go oszukuję nie umieszczając tego w opisie aukcji. Więc umiesciłem wszystko łącznie z darmową dźwiękówką i zasilaczem... Zwykły pośpiech, a nie przyłożyłem się do tego za bardzo... Bo ufałem ;P Jak frajer.


Główna wydała wyrok jednogłośnie, ale mi to śmierdzi.

#afera #glownacontent
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sasik520: Przecież się jednoznacznie umawiali na konkretną ofertę przez prywatne wiadomości, a że w aukcji było inaczej, to mógł kupujący o to dopytać, a zwęszył okazję i zechciał to wykorzystać, no inaczej tego zinterpretować chyba nie można, patrząc też na rzesztę wiadomości i samą "skruchę" kupującego
  • Odpowiedz
@sasik520: Dla mnie sprawa jest banalna, obie strony korespondencyjnie umówiły się na wybrany sprzęt, niestety w aukcji nastąpiła pomyłka. Taki model z 9 z przodu nawet nie istnieje, więc prawdopodobientwo ze OP cos ukrwa jest zerowe. Pozatym dowody, które OP nam zapodał są przytłaczające.
  • Odpowiedz
@sasik520 opis robił mój brat. Pewnie się pomylił, bo właśnie sam nabył GTX970, może z ekscytacji, kto wie. Pewnie długo myślał nad tym jak to zaj%#%# będzie chodziło mu Diablo 3. ;) Ja wkleiłam, nie wczytywałam się i tyle. Zwykły ludzki błąd, przeoczenie. Zdarza się każdemu. Zresztą co tu może śmierdzieć?
  • Odpowiedz
@bimbadil: mój mózg nie ogarnia, jak mając aaa mogę wpisać gdziekolwiek, że sprzedaję bbb, jeśli nazwy aaa i bbb są od siebie znacząco różne o_O Jeszcze pomyłkę 670 -> 970 może bym nawet zrozumiał (ale i tak słabo), ale tam jeszcze dochodzi gigabyte vs gainward.
  • Odpowiedz
@imarid: Dokładnie tak jak piszesz.
@sasik520: Gdyby wysłał mu kartę gorszą niż tą na jaką się umawiali na mirko to faktycznie to by śmierdziało, ale on wysłał mu taką na jaką byli dogadani, a w opisie ustawił lepszą... zdarza się, niech pierwszy rzuci kamieniem kto się nie pomylił w życiu nigdy.

PS. @sasik520: Oprócz logicznego myślenia udzielam też korepetycji z matematyki. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@sobi_m: @Dezynwoltura: @CiemnaStronaNiemocy: @imarid:

spoko, screeny zdają się potwierdzać, że ten drugi koleś odwala imbę i próbuje wykorzystać błąd. Ale dla mnie wcale nie jest takie jasne, że intencje @bimbadil były od początku takie czyste. Udostępnione są fragmenty rozmów, nie raz i nie dwa okazało się już, że odpowiednio przycięte odpowiedzi całkowicie zmieniają sens sytuacji.

Nie bronię tego @incore00, ale ta
  • Odpowiedz
@sasik520: nigdy ci się nie zdarzyła sytuacja w której myślałeś o jednym, a napisałeś/powiedziałeś drugie? Czasami emocje odgrywają nieco więcej niżbyśmy się spodziewali - pośpiech, ekscytacja, stres, senność, powodów może być mnóstwo. Błąd jest cechą ludzką, w korespondencji umawiali się na konkretny sprzęt i tutaj ewidentnie incore chciał go naciągnąć.
  • Odpowiedz
@sasik520: Widac ze nie miałes przyjemnosci z takimi cwaniakami na allegro, wybacz ale po tym jak goscie domagali sie rekompensat za to ze pudelko od gry jest porysowane nic mnie nie zdziwi. Gosc jest po prostu oszustem, nie lituj sie nad nim i nie szukaj drugiego dna
  • Odpowiedz
@CiemnaStronaNiemocy: mam w dupie tego @incore00. Poddaję w wątpliwość intencje @bimbadil, bo taki błąd, odpowiadając na pytanie @Roballo, nie zdarzył mi sie nigdy. Znaczy pewnie, mylę się dziesiątki razy i popełniam kilkadziesiąt literówek dziennie, ale nie w takich sytuacjach - umowa z nieznajomym, zawierana na spokojnie przez net, gdzie można poprawić wszystko 50x. Uprzedzając - gdy proszę kogoś, by coś za mnie zrobił, sprawdzam
  • Odpowiedz
@bimbadil: no i wciąż to nie tłumaczy, jak można się tak kopnąć. Tłumaczenie zielonki byłoby spoko, ale jakimś cudem tego samego powodu nie podałeś na głównej. Ja w to nie wierzę, jak dla mnie równie dobrze mogłeś wyciąć niewygodne fragmenty rozmowy. Mało prawdopodobne, ale nie takie wałki widziałem zaszyte w różnych historyjkach.

Pewno, potem ton gadki tego incore jasno wskazuje, że kombinuje i cwaniaczkuje, luz. Ale wciąż taka zmiana, tzn.
  • Odpowiedz