Wpis z mikrobloga

Mirki, wytłumaczcie mi, na głównej afera @bimbadil vs @incore00 (http://www.wykop.pl/link/3028773/jak-to-mirek-mirkowi-wilkiem-krotka-historia-o-tym-jak-nie-wyludzac-kasy/), wykop jednogłośnie opowiada się za autorem znaleziska, ale ja nie ogarniam jednej podstawowej sprawy: jak można się tak pomylić w aukcji? Jak się kompa sprzedaje raz na ruski rok?

Odpowiedź @bimbadil na postawione przeze mnie pytanie to dla mnie lanie wody (http://www.wykop.pl/link/3028773/jak-to-mirek-mirkowi-wilkiem-krotka-historia-o-tym-jak-nie-wyludzac-kasy/#comment-34706399)

@sasik520: Szczerze? Sis wstawiła aukcje, a ja sobie przypomniałem w ostatniej chwili. Nie chciałem typa oszukać, nawet nie chciałem, żeby pomyślał, że go oszukuję nie umieszczając tego w opisie aukcji. Więc umiesciłem wszystko łącznie z darmową dźwiękówką i zasilaczem... Zwykły pośpiech, a nie przyłożyłem się do tego za bardzo... Bo ufałem ;P Jak frajer.


Główna wydała wyrok jednogłośnie, ale mi to śmierdzi.

#afera #glownacontent
  • 41
@sasik520: Przecież się jednoznacznie umawiali na konkretną ofertę przez prywatne wiadomości, a że w aukcji było inaczej, to mógł kupujący o to dopytać, a zwęszył okazję i zechciał to wykorzystać, no inaczej tego zinterpretować chyba nie można, patrząc też na rzesztę wiadomości i samą "skruchę" kupującego
@sasik520: Dla mnie sprawa jest banalna, obie strony korespondencyjnie umówiły się na wybrany sprzęt, niestety w aukcji nastąpiła pomyłka. Taki model z 9 z przodu nawet nie istnieje, więc prawdopodobientwo ze OP cos ukrwa jest zerowe. Pozatym dowody, które OP nam zapodał są przytłaczające.
@bimbadil: mój mózg nie ogarnia, jak mając aaa mogę wpisać gdziekolwiek, że sprzedaję bbb, jeśli nazwy aaa i bbb są od siebie znacząco różne o_O Jeszcze pomyłkę 670 -> 970 może bym nawet zrozumiał (ale i tak słabo), ale tam jeszcze dochodzi gigabyte vs gainward.
@imarid: Dokładnie tak jak piszesz.
@sasik520: Gdyby wysłał mu kartę gorszą niż tą na jaką się umawiali na mirko to faktycznie to by śmierdziało, ale on wysłał mu taką na jaką byli dogadani, a w opisie ustawił lepszą... zdarza się, niech pierwszy rzuci kamieniem kto się nie pomylił w życiu nigdy.

PS. @sasik520: Oprócz logicznego myślenia udzielam też korepetycji z matematyki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sobi_m: @Dezynwoltura: @CiemnaStronaNiemocy: @imarid:

spoko, screeny zdają się potwierdzać, że ten drugi koleś odwala imbę i próbuje wykorzystać błąd. Ale dla mnie wcale nie jest takie jasne, że intencje @bimbadil były od początku takie czyste. Udostępnione są fragmenty rozmów, nie raz i nie dwa okazało się już, że odpowiednio przycięte odpowiedzi całkowicie zmieniają sens sytuacji.

Nie bronię tego @incore00, ale ta pomyłka jest po prostu dla mnie
@sasik520: nigdy ci się nie zdarzyła sytuacja w której myślałeś o jednym, a napisałeś/powiedziałeś drugie? Czasami emocje odgrywają nieco więcej niżbyśmy się spodziewali - pośpiech, ekscytacja, stres, senność, powodów może być mnóstwo. Błąd jest cechą ludzką, w korespondencji umawiali się na konkretny sprzęt i tutaj ewidentnie incore chciał go naciągnąć.
@CiemnaStronaNiemocy: mam w dupie tego @incore00. Poddaję w wątpliwość intencje @bimbadil, bo taki błąd, odpowiadając na pytanie @Roballo, nie zdarzył mi sie nigdy. Znaczy pewnie, mylę się dziesiątki razy i popełniam kilkadziesiąt literówek dziennie, ale nie w takich sytuacjach - umowa z nieznajomym, zawierana na spokojnie przez net, gdzie można poprawić wszystko 50x. Uprzedzając - gdy proszę kogoś, by coś za mnie zrobił, sprawdzam go 2x dokładniej, niż
@bimbadil: no i wciąż to nie tłumaczy, jak można się tak kopnąć. Tłumaczenie zielonki byłoby spoko, ale jakimś cudem tego samego powodu nie podałeś na głównej. Ja w to nie wierzę, jak dla mnie równie dobrze mogłeś wyciąć niewygodne fragmenty rozmowy. Mało prawdopodobne, ale nie takie wałki widziałem zaszyte w różnych historyjkach.

Pewno, potem ton gadki tego incore jasno wskazuje, że kombinuje i cwaniaczkuje, luz. Ale wciąż taka zmiana, tzn. modelu