Wpis z mikrobloga

Dobra Mircy z #informatyka to juz chyba mój enty wpis z prośba o pomoc przy złożeniu kompa. Sam mam siebie dosyć, ale tym razem bedzie mała #ofertapracy. Potrzebuje złożyć sprzęt do 6-7k bez monitora, myszki i klawiszy. Puszka ma być wystarczajaco mocna do gier na jak najwyższych ustawieniach. Podstawa byłaby karta GTX 980 ti, 32GB RAM, Dysk SSD to mus. Teraz oferta: z chęcią zapłacę Mirkowi, który pomoże mi to złożyć do kupy bo sam troche sie boje. Jestem z #lodz i za tydzień (urlop) z chęcią zacznę zabawę. Dobrze byłoby żeby Mirek miał jakieś doświadczenie poza składaniem kompuf kolegom. Takie mam ja sam. #pomocy #praca
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JeaDay: Nikt nie mówi że problemy są w każdym przypadku ale dużo ludzi miało u nich z tym problemy, wielu mirków czy nawet mój znajomy u którego w ogóle odwalili kompletny cyrk. Ułamali zatrzask od slotu PCI, wygięli radiator od RAMu i śledzia do montażu karty która była nie podpięta i na siłę wciśnięta na miejsce slotu PCI, na koniec nie chcieli mu uznać gwarancji bo otworzył obudowę żeby sprawdzić
  • Odpowiedz
@KubaJam: Ja bym robił bez OC. Przy tych pieniądzach masz "potwora". Za OC zapłacisz więcej, coś w przedziale 600-1000zł.
Wezmę z OC, może kiedyś zrobię? Nie oszukuj się, nie zrobisz... Teraz zaoszędzisz hajs, a za 2-3 lata zrobisz upgrade (zmiana proca lub karty)
  • Odpowiedz
@KubaJam: @KubaJam: Myśl, bo jak dla mnie to 1000zł w kieszeni. Przy tych pieniądzach różnica niezauważalna dla normalnego gracza. Wszystko na ultra i śmiga jak ta lala.
Sam kupiłbym bez "k", a wolałbym zmienić monitor na 144hz, g-sync, 1440p, 24''
  • Odpowiedz
@Archangel87: tzn ja się zgadzam że jak nie dasz OC od razu to już go nie dasz. K tylko potem łatwiej sprzedać bo ktoś kupi używanego pod OC i tyle. Jak jeżeli miescimy się e kwocie to jeszcze nie ma co narzekać.
  • Odpowiedz
@KubaJam: Zanim kupisz to poczytaj sobie o kartach graficznych i o procesorach, a jeśli o procesorach mowa to warto zajrzeć zwłaszcza tu
Masz dużo hajsu do wydania, dużo więcej niż przeciętny gracz. Ja wiem, że funty to nie złotówki, ale to nie znaczy, że można szastać kasą niczym szejk.
Osobiście wolałbym bez "k", zmieniłbym monitor, o którym wspomniałem (144hz, g-sync, 1440p, 24", IPS, koszt ok 2,7k zł)
Masz
  • Odpowiedz
a) Wymień sobie tego Cruciala na Evo 850, gwarancja dłuższa o dwa lata(3 vs 5) no i lepiej wypada w syntetykach, ale tego na co dzień nie idzie odczuć.
b) Jak masz taki hajs to wrzuć to w jakąś porządną obudowę. Bo o ile x60 jest b.fajny w swojej cenie to niestety czyszczenie go jest problematyczne. Zwłaszcza z zewnątrz, za każdym razem przeklinam wszystkie te załamania na przodzie i górze bo kurz się zbiera tam niemiłosiernie. Grzechem jest nie dorzucić do Phanteksa czy BeQuieta(Enthoo Pro; Silent Base 800).
c) Z zasilaczy jeśli jesteś fanem ciszy można się pokusić już w tej cenie na Seasonica lub BeQuieta.

Jak coś to jestem z Łodzi i chętnie służę pomocą.

Edit:
  • Odpowiedz
  • 0
@Archangel87: juz teraz tylko złotówki ( ͡° ͜ʖ ͡°), wróciłem z UK do PL jakiś czas temu. Dzięki za linki, w wolnej chwili napewno sie zapoznam bo widziałem, to spora lektura.
  • Odpowiedz
  • 0
@michalec: konsola niestety to cos nie dla mnie. Miałem PS 3 swojego czasu i bardzo żałowałem. Nie mozna pograć w starsze gry z PC, ani strategie. MultiPlayer troche kuleje w niektórych grach. Co do Maca... NOPE
  • Odpowiedz