Wpis z mikrobloga

#komputery #druk3d #drukarki #inzynieria #tworzenie #projektowanie

Witam. Mam w głowie zwizualizowaną część do samochodu, a mianowicie osłona na girll na zimę.. Nie sprzedają do tego modelu, więc sobie stworzyłem z uwzględnieniem wymiarów drukarki, że takie puzzle by to trochę były. Teraz chciałbym to urzeczywistnić.. Co mam zrobić ?

Myślę o drukarce 3d bo tylko to jest w stanie to zrobić.. ale nie wiem czy gdzieś to można zrobić za darmo, słyszałem, że ponoć gdzieś w jakiś elektromarketach tak jest, ale ile w tym prawdy nie wiem. Bo rzeczywiście można spotkać drukarki 3D jako produkt pokazowy w takich miejscach, nie zaś do sprzedaży. Natomiast jeżeli nie, to gdzie takie coś można zlecić i ile to kosztuje ?

Tylko teraz mając urządzenie które jest w stanie to zrobić, muszę mu jakoś podać te dane z mojego umysłu.. Więc pewnikiem jest jakiś konkretny program w którym takie coś się robi, którego plik ma swoje unikalne rozszerzenie itd.
Jak nazywa się taki program i czy zdolności do jego obsługi są wrodzoną rzeczą ? typu że latam sobie myszką, wyginam jakieś kreski i potem wpisuje wymiary i to się dostosowuje i gotowe. Taki bardziej zaawansowany paint zgoła. Bo jeżeli coś bardziej zaawansowanego no to przecież nie da się tego nauczyć tak żeby oddać idealny obraz i praca nad tym mogła by zająć lata.. niczym jakieś dzieło życia.

Proszę o instrukcję.
  • 9
gdzie takie coś można zlecić i ile to kosztuje ?


@r5678: U mnie. Wycena na podstawie modelu.
Model tworzy się w oprogramowaniu typu CAD, którego obsługi trzeba się nauczyć.
Można też zlecić wykonanie modelu na podstawie szkiców, rysunków technicznych, zdjęć etc.
@r5678: Obsluga programow 3D jest dosyc mozolna w nauce i nieoplacalna dla 1 elementu, przynajmniej z tych programow, ktore znam.
Najprosciej dla Ciebie bedzie stowrzenie recznego rysunku 2D na papierze milimetrowym z kazdej strony oraz doklade podanie wymiarow. Zawsze mozesz poprosic kogos na mirko o zrobienie modelu w komputerze.
@gmitek: Do Autocada da sie importowac ze sketch up'a