Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc #!$%@? mnie już ta #afera z Wałęsą. Był czy nie był agentem, podpisał coś z przymusu czy nie podpisał jakie ma to znaczenie? Facet jest znany od USA po Australię jako gość, który obalił komunizm. Pojedziesz do RPA i zapytasz się o Polskę to pierwszy lepszy murzyn o ile słyszał o naszym kraju to powie "walensa and papiesz".
Kolejna sprawa to IPN - Instytut Pamięci Narodowej. Jeśli faktycznie Wałęsa podpisał jakiś papier to koniecznie muszą o tym trąbić na cały świat? Jaki przekaz idzie do innych narodów? Że walczymy z własną symboliką?

Podobnie ma się z obroną Wizny. Rok w rok pojawiają się artykuły, że wcale nie było 40 zabitych Niemców na jednego Polaka. Było czy nie było, jakie to ma znaczenie? Idzie mocny przekaz, że tanio skóry nie sprzedamy. Inne kraje też tak walczą ze swoimi legendami?

PS. W następnej kadencji Sejmu przypadkiem znajdą się u kolejnej wdowy po komuchu teczki na Kaczyńskiego i Macierewicza. Ten chrzaniony brak lustracji zaraz po transformacji ustrojowej jest wszystkim wygodny - można systematycznie wyciągać jakieś "smaczki", zajmować media czy trzymać kogoś w szachu.
#4konserwy #neuropa #niepopularnaopinia #walesacontent
  • 54
@zweipack: nie chodzi o podpalanie Polski. Oni chcą po prostu podzielić społeczeństwo. Znając życie będzie tak jak zawsze - brak dowód, po czym pis i połowa społeczeństwa i tak będzie twierdzić, że Wałęsa współpracował. Oni nie potrzebują prawdy. Tak samo było z Komorowskim i wsi, albo z kradzieżą obrazów z pałacu.
Jestem za tym, aby wyjaśnić pewne kwestie, ale obecnie Wałęsa jest niewinny - i nie ja o tym decyduje a
@ArGre: Ale w ogóle o czym ty mówisz? Nie zdajesz sobie chyba sprawy z tego, jakie ten fakt, o ile zostanie udowodniony oczywiście xD, miał konsekwencje! Wałęsa był najprawdopodobnie szafowany teczkami od początku, do końca swojej politycznej kariery i tańczył jak mu ubeki zagrały. Cały system polityczny III RP jest oparty na kłamstwie, ukartowany przez ludzi, którzy byli szkoleni w Moskwie :D Ja rozumiem, że dysonans poznawczy i w ogóle przykro
@ArGre: Uwielbiam takie wypowiedzi. No #!$%@?, cała fasada runęła, okazało się, że legenda o którą oparto III RP to bujda na resorach a jej bohater to ubecki agent i człowiek moralnie niepoprawny, a ty na to, że nie powinniśmy niszczyć naszej maskotki. Nie rozumiesz, że tu nic nie jest niszczone tylko odkrywana jest jego prawdziwa tożsamość? Bolek był umoczony od samego początku, nigdy nie był żadnym bohaterem. Ktoś tym biednym ludziom
Jak na mój gust, to jeszcze nic nie zostało udowodnione. Nad papierami siedzą eksperci z IPN i, o ile czegoś nie przegapiłem, to jeszcze nie ogłosili nic przesądzającego.


@Fafnucek:
A oglądałeś chociażby wczorajszy dokument Brauna? Bolek spalił własną tekę, ale są ślady wskazujące na jego działalność są porozrzucane tu i ówdzie.
@ArGre: z tym, ze Walesa chcial sie stac liderem nawolujacym do bratniej, niemieckiej pomocy w naszym kraju. Swom autorytetem na swiecie moglby faktycznie to umozliwic. po prostu to zagrozenie zostali zneutralizowane.