Wpis z mikrobloga

Mireczki!
Po miesiącu regularnych ćwiczeń i słabej diecie moja waga spadła z 88.5(23BF)
Do 86 (22BF)
Chce uzyskać lepsze efekty dlatego układam dietę redukcyjną. Z którego wzoru wyliczyć zapotrzebowanie na kalorie? Jaki stosunek Białka do Wegli do Tłuszczy przyjąć?
#dieta #silownia #mikrokoksy
  • 11
@shz: A niby dlaczego aż tyle węgli? Ja osobiście tez polecę białkowo-tłuszczową (back carb loading), normalnie do ok 30g węgli, więcej węgli tylko w dni treningowe po treningu. Wyniki redukcji bardzo zadowalające.
@ssjfrytek: Wyszło mi 2100 cal przy FAT loose.
Teraz tylko pytanie jak to rozsądnie podzielić. Na wielu forach jest napisane aby przyjąć 2g/kg masy białka. Czyli wychodzi mi 172g białka i 688 cal . Zostaje 1412 i co teraz?
@barman7200: poczytaj o tych dietach (carb back loading, carb nite), nie twierdzę, że są one bez wad, ale każda dieta jakieś ma. Potestuj przez jakiś czas, zobacz jak twoje ciało to odczuwa, być może będziesz zadowolony.
@shz: mi o wiele lepiej sie redukowalo na białkowo-tłuszczowo diecie, a w dodatku po redukcji w czasie przerwy od ćwiczeń, a względnym utrzymaniu tych samych proporcji makro trzymałam wagę cały czas na jednym poziomie. nawet ciastka i pizza często wpadała, a waga nie wzrastała. nie mowię o redukcji węgli całkowicie, ale tak do 30g. ew. w dni treningowe zwiększyć je przed treningiem
@barman7200: ja mam 2g białka na kilogram masy ciała i 1 g tłuszczu na kilogram masy ciała, reszta z węgli. Białka i węgle liczysz 1g/4kcal, tłuszcze 1g/9kcal. Oczywiście nie ma kalkulatorów, które w 100% powiedzą CI jakie masz zapotrzebowanie. Ja robię masę na 2700 kcal, jestem endomorfikiem i nie potrzebuje dużo żreć. Ktoś inny będzie musiał #!$%@?ć 5000 kcal żeby przytyć. Pilnuj wyliczonej kaloryki i waż się co tydzień najlepiej tego
@pepedros: @chce_miec_psa: Moim zdaniem low carb nie ma sensu, owszem można osiągnąć bardzo dobre, szybkie lecz krótkoterminowe sukcesy. Poza tym jeśli chodzi o wysokie tłuszcze to tłuszcz ma najniższą termodynamiczną wartość patrząc pod względem naukowym co oznacza tyle że tłuszcz jest o wiele szybciej metabolizowany niż węglowodany nie wspominając już węglowodanach z błonnikiem (chodzi mi o rozkładanie). Muszę tez dodać że osobiście jest mi o wiele wygodniej i łatwiej kontrolować